01.03.2011 - 13.05.2011

Konkurs dla młodych zespołów na stworzenie muzyki do tekstów Czesława Miłosza

Konkurs na stworzenie muzyki do tekstów Czesława Miłosza to kolejna odsłona cyklu MIŁOSZA PORTRET WIELOKROTNY, projektu przygotowanego przez Nadbatyckie Centrum Kultury z okazji stulecia urodzin Poety.

Konkurs przeznaczony jest dla młodych pomorskich zespołów muzycznych, które gorąco zachęcamy do stworzenia dwóch utworów muzycznych opartych na wybranych tekstach (wierszach lub fragmentach prozy) Czesława Miłosza.

Zgłoszenia przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do 13 maja 2011. Spośród wszystkich zgłoszeń trzyosobowe Jury wybierze sześć najlepszych wykonań, a ich autorzy zaproszeni zostaną do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 7 czerwca w Ratuszu Staromiejskim.

Najlepszym trzem zespołom wręczone zostaną nagrody pieniężne:
I miejsce: 2 500,00 zł brutto
II miejsce:
1 000,00 zł brutto
III miejsce:
500,00 zł brutto

Poza tym, zwycięski zespół zaproszony zostanie do udziału w koncercie poświęconym Czesławowi Miłoszowi, który odbędzie się 30 czerwca w kościele św. Jana w Gdańsku. Zespół wystąpi jako support formacji Czesław Śpiewa.

Szczegóły dotyczące zasad uczestnictwa oraz wymagań formalnych znajdują się w regulaminie konkursu (kliknij, żeby ściągnąć pdf.).

Projekt MIŁOSZA PORTRET WIELOKROTNY dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.