07.10.2011 - 07.10.2011

6. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych "The One Minutes " - FINAŁ!

Pokaz najlepszych jednominutówek to zastrzyk emocji i dobrej zabawy zatem - już po raz szósty - gorąco zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych i wyróżnionych prac Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych The One Minutes!

Tegoroczną odsłonę poprzedzi przegląd UlubiONE Review, którego premierowa odsłona będzie miała miejsce w Kolonii Artystów w (29 września o godz. 18.00). Projekcja stanowić będzie selekcję najlepszych obrazów jednominutowych, które zostały wybrane spośród polskich (2006-2010) i międzynarodowych edycji festiwalu (1999-2011).

Podczas uroczystego finału, który odbędzie się w Centrum św. Jana zaprezentujemy 38 najlepszych jednominutówek AD 2011. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: fabuła, forma i mini-dokument.
W składzie jednominutówkowego jury w tym roku znaleźli się: Jarek Czarnecki, Grażyna Świętochowska i Abelard Giza.

Snujące się jednominutowe opowieści i abstrakcyjne wizje wypełnią przestrzeń Centrum św. Jana.
Zapraszamy na jednominutówkowy zastrzyk wrażeń!

Jednominutówkowy program – jesień 2011

UlubiONE review 1999 – 2011
czas: 29 września godz. 18.00
miejsce: Kolonia Artystów , ul. Miszewskiego 18/ Gdańsk – Wrzeszcz

Finał 2011 - najlepsze polskie filmy i formy jednominutowe
czas: 7 października godz. 19.00
miejsce: Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50/ Gdańsk
oprawa muzyczna: C4030

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją docierającego już do ponad stu krajów na całym świecie, a koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie festiwalu „The One Minutes”. Międzynarodowy ruch The One Minutes stał się rozpoznawalną marką określającą krótkie formy filmowe trwające dokładnie jedną minutę. Formuła ta doskonale wpisuje się w dzisiejsze czasy szybkiego rejestrowania rzeczywistości i natychmiastowego odczytu pochodzących od niej bodźców.
Ograniczenie w postaci sztywnych ram czasowych, zmusza twórcę do krytycznego podejścia do wybranego tematu, który chce przetworzyć na język obrazu. Przepuszczona przez filtr wyobraźni koncepcja i stworzenie skondensowanego przekazu obejmującego zaledwie przemijające mgnienie jakim jest 1minuta to próba zmierzenia wizji artystycznej z czasem.

Organizuje: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
Partneruje: The One Minutes Foundation, Kolonia Artystów
Wspierają: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Cropp
Patronują: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Urząd Miasta Gdańska