29.12.2011 - 29.12.2011

Metropolia jest Okey! - TEATR TAŃCA

To już V edycja Festiwalu Metropolia jest Okey. W tym roku festiwal oprócz corocznych koncertów w klubach: gdańskim Parlamencie, sopockim S.F.I.N.K.S.-ie 700 i gdyńskim Uchu, będzie miał swoje odsłony w siedzibie NCK – Ratuszu Staromiejskim, nowootwartym Centrum św. Jana i siedzibie Miejskiej Instytucji Kultury Gdańsk 2016.

W dniach 26-29 grudnia wystąpi ok. 50 trójmiejskich zespołów, oraz teatry tańca. Podczas tej edycji spektakle teatralne zagoszczą w przestrzeni Centrum św. Jana.

29 grudnia 2011
Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50 - Gdańsk

START: godz. 20.00
WSTĘP:
wolny

Dada von Bzdülöw - Fruu
Pusty Dom - Amareya
Leon Dziemaszkiewicz: Złota Rączka, Kwiat Północy, Dzieci Morza

O Festiwalu:

W dniach 26 -29 grudnia wystąpi ok. 50 trójmiejskich zespołów, oraz teatry tańca. Oczywiście nie może zabraknąć literackiej odsłony festiwalu. Tradycyjnie odbędą się spotkania z pisarzami a całość zwieńczy Impro, czyli teatralno-kabaretowa improwizacja grupy W Gorącej Wodzie Kompani!. Ale to nie wszystko… Co roku formuła festiwalu wzbogacana jest o nowe wydarzenia. W tej edycji zorganizowaliśmy dzień dj-ski. 27 grudnia w klubie S.F.I.N.K.S. 700 odbędzie się przegląd trójmiejskiej sceny klubowej. A dla tych, którzy uwielbiają poszukiwać białych kruków, w gdyńskim klubie Desdemona odbędzie się Pchli Targ – połączenie giełdy płyt z prezentacją dorobku trójmiejskich wytwórni płytowych

Projekt wspiera Miejska Instytucja Kultury GDAŃSK 2016

Program festiwalu tutaj:

Zapraszamy również na:
Metropolia jest Okey! - LITERATURA
Metropolia jest Okey! - MUZYKA