11.10.2012 - 11.10.2012

Finał Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych The one minutes

Krótkie formy filmowe na dużym ekranie – snujące się jednominutowe opowieści i abstrakcyjne wizje przełożone na język obrazu, wypełnią wieczorowo-jesienną porą  przestrzeń  Centrum św. Jana.  Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku - organizator polskiej edycji festiwalu, zaprasza na Galę finałową 7 edycji przeglądu najlepszych jednominutowych filmów.

MIEJSCE: Centrum św.Jana (ul. Świętojańska 50, Gdańsk)
START: godz. 19:00
Wstęp wolny

Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 162 zgłoszenia, po ocenie formalnej do kolejnego etapu – oceny merytorycznej zakwalifikowało się 157 filmów jednominutowych (odpowiednio: fabuła – 54 filmy, forma - 68 filmy, mini-dokument – 35 filmów). Jury 7.festiwalu filmów i form jednominutowych obradowało w składzie: Paweł Sitkiewicz, Beata Staszyńska oraz Bartosz Żurawiecki.

Podczas uroczystej Gali finałowej oficjalnie poznamy werdykt Jury. Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane w trzech kategoriach: fabuła, forma i mini – dokument. Po ceremonii wręczenia nagród laureatom konkursu, będziemy mieli okazję obejrzeć projekcję składającą się z selekcji 45 najlepszych jednominutówek roku 2012, na zakończenie odbędzie się solowy koncert Natalii Grzebały.

Oprawę muzyczną w czasie gali zapewni duet Zwiewnych Dziewcząt Gra czyli muzyczno przyjacielski kolektyw czerpiący inspiracje na równi z dźwięków wydawanych przez chrabąszcze, chóry anielskie Opery Bałtyckiej czy Carnegie Hall,  jak i po prostu  gości śpiewających przyśpiewki weselne. To krzywe akordy około pianinowych brzmień i ciepłe tony oboe d'amore. Miód dla uszu, uczta dla oczu!

Zwiewynch Dziewcząt Gra to:
Natala Grzebała - skończyła parę szkół, paru nie skończyła. Grywa na surdzie w hałaśliwym Samba Rhytm of Resistance, lubi śpiewać z hip-hopowym wieszczem Rozumu Bękartem i wymyślać melodie do wierszy, co wpadną jej w ucho.  Zaśpiewa kompozycje własne, zapożyczone, depresyjne i wesołe.

Małgorzata Kęsicka - gra na oboju, śpiewa w chórze kameralnym 441Hz, edukuje młodzież, prowadzi cykl autorskich i subiektywnych wykładów o muzyce w Mediatece w Gdańsku, jest częścią projektu Zwiewnych Dziewcząt Gra, pracuje z Atmen Trio. Ze skrzypaczką Małgorzatą Bury grywała w tramwaju retro. Nie wyobraża sobie życia bez roweru.

Uroczystość w św. Janie zakończy solowy występ Natalii Grzabały.

Po części oficjalnej w Centrum św. Jana zapraszamy wszystkich na Afterparty do Pubu Loft
(ul. Młyńska 15, Gdańsk)
START: 21.30