26-30 12.2013

7. Festiwal Metropolia Jest Okey

Gdańsk - Sopot - Gdynia

informacje o tegorocznej (2015) edycji festiwalu Metropolia Jest Okey -> kliknij

7. edycja Festiwalu Metropolia Jest Okey jak zwykle rozgrzeje atmosferę w Trójmieście w czasie kiedy w większości innych miast trwa świąteczne lenistwo.

W tym roku przywilej otwarcia festiwalu (tradycyjnie już drugi dzień świąt) przypadł Natalii Grzebale. Po niej na scenę wyjdzie kolejnych 9 wykonawców, a pierwszy dzień zakończy występ znanego już na prawie całym świecie Pink Freud.

27 grudnia wydarzenia będą toczyć się w Sopocie – W Teatrze na Plaży będzie można zobaczyć 5 przedstawień trójmiejskich grup tanecznych, a w sąsiadującym z nim Klubie Sfinks 700, 10 trójmiejskich zespołów, których występy zwieńczy koncert Leszka Możdżera.  

W sobotę 28 grudnia, zapraszamy do naszej siedziby na spotkanie z trójmiejskimi kryminałami oraz z nową falą trójmiejskich teatrów improwizacji. W siedzibie NCK w Ratuszu Staromiejskim zobaczymy 4 nowopowstałe zespoły z tego gatunku.
Dla miłośników muzyki w Klubie Ucho w Gdyni. odbędą się koncerty zespołów wybranych przez Jakuba Knerę redaktora portalu w całości poświęconego trójmiejskiej muzyce - Nowe Idzie Od Morza. Na scenie Klubu Ucho zainstaluje się kolejno 5 specjalnie powołanych na ten dzień składów

29 grudnia to dzień muzyczny – w Centrum św. Jana Jan Konop Big Band zagra standardy jazzowe Samm’ego Nestico. Koncert poprzedzi uroczystość wręczenia nagród Marszałka woj. Pomorskiego. Równolegle w Klubie Parlament będą trwały prezentacje zespołów klubowych. Kulminacją tego dnia będzie koncert grupy Lipali transmitowany na żywo przez Radio Gdańsk – będzie to więc kontynuacja comiesięcznego cyklu Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk.

30 grudnia czas na wycieszenie – w tym dniu zapraszamy, do klubu Desdemona w Gdyni na debatę pt. Jak skutecznie promować swoją twórczość w mediach – debatę poprowadzi Kamil Wicik z Radia Gdańsk, a zakończy występ dwóch zespołów: Borowski /Miegoń oraz Black Mynah. Miłośników sztuki współczesnej zapraszamy na godzinę 18:00 do naszej siedziby na wernisaż prac wideoartu stworzonych przez trójmiejskich artystów.

Podsumowując:
3 miasta
5 dni
5 grup teatrów tańca
4 grupy impro
10 artystów videoartu
39 zespołów

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

ZAPRASZAMY