14 12.2013

Gdańsk Czyta Dzieciom

Ratusz Staromiejski

Gdańsk Czyta Dzieciom

Literatura ma moc uruchamiania myśli i uczuć. Czytanie poszerza horyzonty, uczy odróżniać dobro od zła, rozwija wyobraźnię, pomaga pięknie formułować myśli. Wspólne czytanie buduje wreszcie emocjonalną więź między dziećmi a rodzicami. Niech więc Gdańsk czyta dzieciom!

Raz w miesiącu – w sobotę lub niedzielę – zapraszamy dzieci z rodzicami do Ratusza Staromiejskiego na wspólne czytanie wartościowych i pięknie ilustrowanych książek. Spotkanie trwa ok. 50 minut. Po wspólnej lekturze zapraszamy dzieci do krótkiej dyskusji. Chcemy podarować im wolną przestrzeń do zdziwienia, wzruszenia i samodzielnego zastanawiania się. Zależy nam, aby znajdowały odwagę i przyjemność w publicznym zabieraniu głosu, w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami. Chcemy kierować się zasadą Janusza Korczaka, szacunku dla dziecka jako istoty myślącej. Następnie odbywamy warsztaty, podczas których zależy nam na wspólnych, twórczych działaniach rodziców z dziećmi. Chcemy, aby kontakt z książką obrazkową stał się dla nich inspiracją i pretekstem do wspólnej zabawy, abyśmy mieli odwagę i ochotę sięgać do niewyczerpanego źródła: wyobraźni.

Czytajcie Państwo swoim dzieciom na głos, codziennie!

Podczas grudniowego spotkania książki Wolf Erlbruch pt. Straszna Piątka /wyd. Hokus Pokus/ i Gustavo Roldan pt. Pan G. /wyd. Tako/ przeczytają aktorzy Teatru Wybrzeże - Justyna Bartoszewicz i Robert Ninkiewicz.

Warsztaty muzyczno-dźwiękowe ze Starym Radyjkiem poprowadzą: Magda Szkudlarek i Tomasz Garstkowiak

START: godz. 15.00
WSTĘP: wolny (ilość miejsc ograniczona)