11.10.2015 - 11.10.2015

Benefis Macieja Kosycarza

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku serdecznie zaprasza na Benefis Fajnego Człowieka. Maciej Kosycarz – 25 lat z aparatem dzień w dzień.

START: 11 października godz.18.00

Maciej Kosycarz – błyskotliwy fotografik i tytan pracy. W 1996 roku założył agencję fotograficzną Kosycarz Foto Press KFP. Nie ma istotnego zdarzenia w Trójmieście bez jego obecności. To wraz z nim Nadbałtyckie Centrum Kultury od 1997 roku organizuje Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo im. Zbigniewa Kosycarza (jeden z najstarszych w kraju). Wydawca albumów z cyklu "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia", zawierających fotografie – także jego Ojca – od 1945 roku do czasów współczesnych. Obiektywnie mówiąc, ciągle obwieszony aparatami i obiektywami, ciągle w ruchu. Najwyższy czas zatem, aby na chwilę się zatrzymał. W gościnnym Nadbałtyckim Centrum Kultury zasiądzie na starogdańskim fotelu by trochę odetchnąć, by posłuchać, by się zadumać, by spojrzeć przez pryzmat własnej tytanicznej pracy na to, co myślą o jego aktywności inni.
Do Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego przybędą Jego przyjaciele i ludzie, których spotkał w swej pracy. Najczęściej wielce interesujący. Zapraszamy! Wstęp wolny