28.12.2017 - 28.12.2017

Metropolia Jest Okey/ Koncerty

Wystąpią:
18.00 – 18.30 Fake Logic 18.40 – 19.10 Sloth 19. 10 – 20.05 przerwa techniczna 20.05 – 21.35 Apteka 22.00 – 22.30 Eurazja 22.40 – 23.10 Aleph 23.20 - …….. Sinice

WSTĘP: 5 zł
Fake Logic Fake Logic to zespół złożony z doświadczonych i sprawnych technicznie muzyków. W różnych konfiguracjach grają wspólnie od prawie 15 lat, tworzyli takie formacje jak SINUS, SOUNDSTORM czy H.E.X.E. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawiają jakość kompozycji oraz zawartość muzyczno-techniczną. Wszyscy pochodzą z trójmiasta i traktują granie jako czystą przyjemność i hobby. Bez ciśnienia i bez parcia! Skład: Maciej Antosz, Piotr Grotecki, Krzysztof Dylewski, Dan Wolski, Michał Marciniak
www.facebook.com/fakelogic
Sloth Sloth to pizza z majonezem, jedzona przez ciebie siedzącego wygodnie w samych majtkach, jarającego trawę i oglądającego amatorskie filmy o teoriach spiskowych i kosmitach. Glam space romantic surf noise kalejdoskop. Sloth to miłość Kochaj Sloth.
www.facebook.com/officiallysloth
Apteka APTEKA Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA...”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live'92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagród i wyróżnień prestiżowych periodyków muzycznych. APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym. Wydany przez UNIVERSAL MUSIC POLSKA album zatytułowany po prostu „APTEKA” ukazał się w maju 2007. Zawarty na nim materiał muzyczny nie tylko nie zawiódł dotychczasowych fanów zespołu, ale okazał się również atrakcyjny dla wszystkich słuchaczy otwartych na nowe brzmienia i niebanalne teksty Zarówno płyta jak i promująca ją trasa koncertowa DRUG STORY 2007 była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych ostatnich lat w naszym kraju. APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość - o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Zespół gra dwugodzinny materiał zawierający utwory ze wszystkich dotychczas wydany płyt oraz utwory premierowe. Jędrzej „Kodym” Kodymowski: Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…). Obecnie Apteka przygotowuje się do trasy koncertowej z okazji 25-lecia powstania zespołu. Podczas koncertów fani będą mieli okazję usłyszeć najlepsze utwory grupy w nowych aranżacjach, a także piosenki premierowe. Gościem specjalnym będzie Igor Pudło współtwórca sukcesu Skalpela - najbardziej znanego na świecie polskiego duetu producenckiego. Igor Pudło został też zaproszony do pracy przy tworzeniu unikatowego wydawnictwa, które będzie promować jubileuszową trasę Apteki. Będzie to płyta zawierająca 25 piosenek – w tym dwie premierowe. Oprócz tradycyjnej płyty CD, zostanie również wydana limitowana wersja w formie podwójnego LP na Vinylu, oraz DVD-na którym znajdą się archiwalne materiały Apteki.
www.facebook.com/aptekaband www.instagram.com/aptekaband www.youtube.com/watch?v=5X9y9_WJOkQ
Koncert zespołu Apteka będzie transmitowany na antenie Radia Gdańsk (początek 20:05). Producenci koncertu: NCK, Radio Gdańsk, Klub Muzyczny Parlament.
Eurazja Zespół Eurazja powstał z inicjatywy Sławomira Ciesielskiego (perkusisty Republiki) i Eurazji Srzednickiej (wokalistki, zwyciężczyni jednego z odcinków popularnego programu Szansa na Sukces. Występowała też m.in z Józefem Skrzekiem). Grupę dopełnia Jacek Kulesza znany z solowej kariery sceny songwriterskiej oraz były gitarzysta zespołów: Homo Sapiens, Von Zeit. Nazwa zespołu pochodzi od imienia wokalistki. Jest to nazwa kontynentu która łączy dwa przeciwstawne pojęcia cywilizację i dzikość.
Aleph W 2014 roku 4 młodych Sopocian, w oparciu o dekadę znajomości, powołało do życia zespół Aleph. W sali prób RamTamTam, na mocy wypróbowanej przyjaźni, w ogniu jamów ukuto materiał z pogranicza grunge'u, sludge'u i psychodelii. Praca zaowocowała latem 2015 r. w studio Piecberg Sławka Pieca, gdzie powstała debiutancka EP Desert's Thirst. Kolejne dwa lata przyniosły kilkanaście koncertów w Trójmieście, Pomorzu Zachodnim, Kujawach, a także Poznaniu i Wrocławiu- w tym support przed klasykiem gatunku, szwedzkim Asteroid. Rok 2017 przyniósł dwa istotne wydarzenia, jedno po drugim: współpracę Aleph i Chelmeta ze studio RamTamTam przy nagraniu trzech nowych utworów (w ramach nagrody w konkursie Wzmacniacz), oraz dołączenie do zespołu nowego gitarzysty, Michała Gizińskiego. Te i inne wypadki pozwalają muzyce Aleph jeszcze śmielej dryfować po nowych, nieznanych wodach ciężkiego, psychodelicznego grania. Skład: Jakób Ciszyn - śpiew, gitara, Michał Giziński – gitara, Kuba Grzywacz – perkusja, Maciek Janus - gitara basowa, Artur Szalsza - gitara, efx.
www.facebook.com/alephtheband www.youtube.com/watch?v=BGu7_5C-a2E www.soundcloud.com/alephtheband
Sinice Zespół SINICE powstał w Trójmieście początkowo pod nazwą Audiosinice, przez pierwszy rok działając jako zespół instrumentalny. Na początku 2016 roku, kiedy skład uzupełnił się o wokal, puścili w obieg swoją pierwszą EPkę. W przyszłym roku wydana zostanie płyta “Dom" nagrana na przełomie kwietnia i maja 2017 roku w studiu im. Adama Mickiewicza pod okiem Maćka Cieślaka, który zadbał o produkcję, brzmienie i mix. Muzyka Sinic to wypadkowa inspiracji każdego z członków zespołu zbiegająca się w okolicach stoner rocka. Skład: Ewa Róża – wokal/ gitara, Ewa Fatyga - gitara, Robert Krasiński - harmonijka, Marcin Tomal - bas, Cygi Kondratowicz – perkusja
www.facebook.com/Sinice3city www.youtube.com/watch?v=iE2vqjOlYPQ
***
Festiwal Metropolia Jest Okey dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska
Patronat honorowy: Marszałek Woj. Pomorskiego Mieczysław Struk
Partnerzy festiwalu: Radio Gdańsk Klub Parlament Łączy nas Gdańsk RamTamTam Kulmiasto
Patroni medialni: Trojmiasto.pl Radio Gdańsk Polski Portal Kultury O.pl Pomorskie.eu
Media społecznościowe Festiwalu: Facebook: bit.ly/MJOFacebook Twitter: bit.ly/MJOTwitter Instagram: bit.ly/MJOInstagram
Mapa wydarzeń

Informujemy, że wydarzenia festiwalowe są dokumentowane przez fotografa oraz ekipę filmową w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.

Usunięto obraz.
Usunięto obraz.