11 12.2018

Promocja książki "Sax Club Pana Dyakowskiego"

NCK - Ratusz Staromiejski
Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej Masłomiącej i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

Sax Club Pana Dyakowskiego to także opowieść o przyjaźni i współpracy Dyakowskiego z innymi ikonami jazzu: Wojciechem Karolakiem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Michałem Urbaniakiem czy Janem Ptaszynem Wróblewskim.

Współautorem autobiografii jest dziennikarz Radia Gdańsk Kamil Wicik, któremu pomagał Mariusz Nowaczyński. Stworzyli pierwszą książkę dokumentującą nie tylko dokonania Przemka Dyakowskiego, ale także historię sceny muzycznej Trójmiasta.

Przedmowę do książki napisał Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, legendarny saksofonista zespołu Melomani oraz wybitny kompozytor muzyki do polskich filmów i seriali. Prywatnie przyjaciel Dyakowskiego.

Specjalną sesję zdjęciową wykonał Andrzej Świetlik, wybitny artysta fotograf, związany z grupą Łódź Kaliska.

Autorem okładki jest ceniony sopocki artysta grafik Jarosław Świerczek.

Mecenasi:
Miasto Gdynia, Miasto Gdańsk, Miasto Sopot, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Anima, Pracodawcy Pomorza

Autorzy: Przemek Dyakowski, Kamil Wicik, Mariusz Nowaczyński (współpraca)
Wydawca: Kosycarz Foto Press

Promocja książki odbędzie się w galerii (parter).

Wstęp wolny.
Początek godzina: 18:00