09 12.2018

Warsztaty plastyczne dla dzieci (4+)

NCK - Ratusz Staromiejski
Warsztaty plastyczne z Grażyną Rigall inspirowane baśnią Braci Grimm pt. Wodnica.

Dwójka dzieci uciekających przed tytułową Wodnicą rzuca za siebie przedmioty, które zamieniając się w groźne przeszkody ,utrudniają pogoń. I tak szczotka staje się górą najeżoną kolcami, z grzebienia wyrasta góra z tysiącem zębów, a lusterko zamienia się w niezwykle śliską górę lodową .
Ten opis nasuwa skojarzenia z surrealistami, którzy w swoich działaniach twórczych chętnie umieszczali elementy rzeczywistości w niekonwencjonalnych kontekstach. Tak jak filiżanka z futra Meret Oppenheim czy miękkie zegary Salvadora Dali.
Na warsztatach stworzymy pejzaże, w których przedmioty codziennego użytku zmienią swoja funkcję, burząc logiczny porządek realnego świata.


Grażyna Rigall
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Malarka, autorka ilustracji do książek dla dzieci, graficzka. Od 1997 projektuje i wykonuje unikatowe lalki, które wykorzystuje w swoich instalacjach.
Współpracuje z wydawnictwami: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, czasopismo dla dzieci "Świerszczyk", Wydawnictwo Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydawnictwo Bajka, Nowa Era, Kaleidoscope (National Geographic), Wydawnictwo Pedagogiczne Operon, Wydawnictwo L&L, Wydawnictwo Burda.
Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci, m.in. zajęcia dla dzieci i młodzieży w pracowni Sztuka Odnowa w Sopocie oraz Lekcje Sztuki w Dworku Sierakowskich w Sopocie.

Warsztaty będą połączone z wernisażem wystawy ilustracji do baśni braci Grimm pt. Dawno, dawno temu...

START: godz. 12.00
WSTĘP: wolny. Obowiązują zapisy: grimm.evenea.pl