02.04.2006 - 02.04.2006

koncert pt.: "BłOGOSłAWIENI" -Gdańszczanie Janowi Pawłowi II

O.O. Franciszkanie i Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zapraszają

na koncert pt.:
„BłOGOSłAWIENI” -Gdańszczanie Janowi Pawłowi II

 

2 kwietnia br. o g. 16.00, kościół Św. Trójcy (ul. Św. Trójcy w Gdańsku)

Wstęp wolny

W programie:
* "Błogosławieni czystego serca" - choreografia dla Ojca ?więtego

* Spektakl muzyczny „Błogosławieni”przygotowany przez aktorów i
studentów Teatru Muzycznego w Gdyni
* Czytanie fr. „Tryptyku Rzymskiego” przez aktorów Teatru Wybrzeże
* pokaz multimedialny pt.: Moje spotkania z Janem Pawłem
* Msza ?więta w intencji beatyfikacji Jana Pawła II

 

Koncert pt. „Błogosławieni… Pieśni gospel”, tworzy zespół 15 młodych aktorów i muzyków Teatru Muzycznego w Gdyni. Wykonają kilkanaście piosenek opartych o teksty Ewangelii i psalmy, a także wiersze ks. Jana Twardowskiego i Romana Brandstaettera. Usłyszymy także znane utwory muzyki gospel.

Marzymy, żeby wyruszyć w świat…

Chcemy zarazić ludzi radością, entuzjazmem i spontanicznością w wyrażaniu swojej wiary – mówią młodzi aktorzy i muzycy gdyńskiego Teatru. Bo gospel to nie tylko muzyka, to żywioł, sposób na poznanie siebie i otwarcie się na innych.

Pomysł na koncert powstał w głowie Reni Gosławskiej, młodej aktorki Teatru Muzycznego w Gdyni. To ona pociągnęła za sobą resztę, 15- osobowy chór złożony z aktorów i studentów Teatru oraz 7- miu muzyków z Trójmiasta. Wspólna radość, pasja tworzenia i ciepła atmosfera doprowadziły do powstania koncertu „ Błogosławieni ”. Wyborem utworów zajęła się Renia, która od dawna pasjonuje się muzyką gospel. Zainspirowali ją: Kirk Franklin, Ron Kenoly. W koncercie usłyszymy takie standardy jak: „ Happy day ”, „Oda do radości ”, „I believe, I can fly ”. Koncert wzbogaciliśmy wierszami ks. Jana Twardowskiego i Romana Brandstaettera. To radosne przesłanie, które niesie celebrację ludzkiego ducha. Emanujące niespożytą energią, która ogarnia każdego. Widownia bawi się, śpiewa, klaszcze, wstaje z miejsc. Po koncercie wychodzi radosna, otwarta na ludzi i cały świat.

Zebraliśmy się na ten projekt i pracowaliśmy nad nim 2 miesiące, wykorzystując każdą wolną chwilę między spektaklami i próbami teatralnymi. Pierwotnie robiliśmy ten koncert nie myśląc o tym gdzie i kiedy będziemy mogli go pokazać, zależało nam na tym, żeby dotrzeć do ludzi z dobrą nowiną.

W zamyśle reżyserki, Renaty Gosławskiej, przedsięwzięcie miało być skromnym koncertem zaprezentowanym na małej scenie Malarni w Gdyni. życie zmieniło plany. Po tragedii katowickiej zapadła szybka decyzja o przeniesieniu premierowego koncertu na dużą scenę Teatru Muzycznego, obniżeniu ceny biletów o połowę i zadedykowania go rodzinom ofiar katastrofy. Cały dochód z przedstawienia trafił do rodzin poszkodowanych na ?ląsku. W sobotni wieczór, 4 lutego, Teatr Muzyczny wypełniło blisko 700 osób. I jakby na przekór tragedii, koncert niósł radość, nadzieję i wiarę, że każde cierpienie niesie ze sobą sens, choć czasem bardzo głęboko ukryty.
Teraz marzymy o tym, żeby śpiewać w kościołach i w różnych miejscach na świecie!!!!

Koncert "Błogosławieństwa" - Gdańszczanie Janowi Pawłowi II, odbędzie się w rocznicę odejścia Ojca ?więtego do "Domu Ojca".

Artyści Janowi Pawłowi II: Dorota Białkowska, Małgorzata Brajner, Arkadiusz Brykalski, Beata Cwalińska, Renia Gosłowska, Marek Gerwatowski, łukasz Hallmann, Agnieszka Kaczor, Aleksandra Meller, Karolina Merda, Rafał Ostrowski, Małgorzata Regent, łukasz Tollik, Karolina Trębacz, Sebastian Wisłocki, Krzysztof Wojciechowski