08 09.2019

Warsztaty Mazurek Freestyle

Przedszkole im. „Panienki z Okienka” w Gdańsku, ul. Bednarska 22AB

Wiejskie mazurki, oberki, warsztaty, które zakończy tradycyjna potańcówka… nie tym razem! Zapraszamy na warsztaty Mazurek Freestyle, podczas których zetknięcie się z tradycyjnymi tańcami w zupełnie nowej formie.

Będziemy improwizować i rozwijać poznane formy czerpiąc z innych niż polska tradycji tanecznych. Wspólnie zastanowimy się nad możliwościami jakie może dać twórcze podejście do tańca tradycyjnego.

Warsztaty poprowadzą współzałożyciele Fundacji Czas Tradycji oraz projektu Taniec Tradycyjny PL:

Piotr Zgorzelski, etnolog, aktor, choreograf, tancerz, animator kultury, współzałożyciel i były prezes warszawskiego stowarzyszenia “Dom Tańca”. Od ponad 25 lat inicjuje, tworzy
i organizuje cykliczne projekty edukacyjno-kulturalne, w tym warsztaty polskich tańców tradycyjnych, w kraju i na świecie.

Bogumiła Zgorzelska, tancerka, domowy pedagog, współzałożycielka Fundacji Czas Tradycji, związana z tańcem tradycyjnym od ponad 15 lat. Prowadzi warsztaty tańców tradycyjnych oraz zajęcia muzyczno-taneczne dla dzieci. Autorka i współautorka projektów edukacyjnych w Polsce i za granicą, m.in. Polskich Ścieżek Tańca, Dechy, festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, festiwali w Gennetines (FR) i Rudolfstadt (DE).

 

Taniec Tradycyjny PL

https://www.youtube.com/channel/UCKFo2TIFrMfp0pJmdFBkyng

 

Start: 13:00

Czas trwania: 2h

Warsztaty przeznaczone zarówno dla początkujących jak i średniozaawansowanych.

Ilość miejsc ograniczona.

Bilety w cenie 20 zł (U) i 30 zł (N) / bilety dostępne nas tronie interticket.pl

 

Po warsztatach zapraszamy do Centrum św. Jana na potańcówkę, podczas której popłyną dźwięki z Radomszczyzny, Kielecczyzny i Polesia Lubelskiego.

Pod okiem Bogumiły i Piotra Zgorzelskich zatańczycie do energetycznego folku w wykonaniu Pauli Kinaszewskiej, Mateusz Wachowiaka i Bartłomiej Woźniaka, czyli tria WoWaKin. Ich debiutancka płyta “Kraj za miastem” zdobyła w 2017 roku uznanie zarówno słuchaczy jak i krytyków.

 

Start: 18:00

 

Wydarzenia w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019

Polska Platforma Tańca 2019