08 09.2019

Potańcówka w Centrum św. Jana

Centrum św. Jana

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza do Centrum św. Jana w Gdańsku na potańcówkę z muzyką tradycyjną!

Zabawę poprowadzą Bogumiła i Piotr Zgorzelscy z Akademii Tańca Tradycyjnego, a do tańca zagra Wowakin Trio.

 

START: godz. 18:00.

WSTĘP: wolny

 

WoWaKin - w repertuarze zespołu znajdują się mazurki, oberki, polki, tanga, fokstroty oraz piosenki i kołysanki z regionu Radomia, Kielc i Sannik. Muzycy tworzący WoWaKin grają na skrzypcach, harmonii trzyrzędowej, perkusji, a także banjo i harmonijce ustnej. Grupa zadebiutowała w 2016 r. na najważniejszym w Polsce konkursie muzyki folkowej – Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, zajmując trzecie miejsce. Od tego czasu zespół zagrał na wielu koncertach, m. in  największych targach muzyki world i etno Womex w Katowicach.

Paula Kinaszewska – wokal, skrzypce

Mateusz Wachowiak – akordeon

Bartłomiej Woźniak – bęben, instrumenty perkusyjne

www.wowakin.pl

 

Piotr Zgorzelski - etnolog, aktor, choreograf, tancerz, animator kultury, współzałożyciel i były prezes warszawskiego stowarzyszenia “Dom Tańca”. Od ponad 25 lat inicjuje, tworzy i organizuje cykliczne projekty edukacyjno-kulturalne, w tym warsztaty polskich tańców tradycyjnych, w kraju i na świecie.

Bogumiła Zgorzelska - tancerka, domowy pedagog, współzałożycielka Fundacji Czas Tradycji, związana z tańcem tradycyjnym od ponad 15 lat. Prowadzi warsztaty tańca oraz zajęcia muzyczno-taneczne dla dzieci. Autorka i współautorka projektów edukacyjnych w Polsce i za granicą.

www.facebook.com/akademia.tanca.tradycyjnego

 

Organizatorem wydarzenia jest Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019.

Informacje:

www.nck.org.pl

www.polskaplatformatanca.pl