jj
08 03.2020

„Obrazki z wystawki”. Spotkanie autorskie z Jarosławem Janiszewskim

Nadbałtyckie Centrum Kultury / ul. Korzenna 33/35

Pod koniec zeszłego roku ukazał się wybór tekstów pt. „Obrazki z wystawki” autorstwa rewiowego artysty, wokalisty zespołów Czarno-Czarni i Bielizna, Jarka Janiszewskiego. Felietony składające się na książkę przez ostatnie dwadzieścia lat były publikowane w prasie rodzimej oraz polonijnej, m.in. w Super Expressie, Dzienniku Bałtyckim i magazynie Teraz Rock. Stanowią rozwinięcie tekstów znanych przebojów artysty, jak „Nogi”, „Jedzą rybę” czy „Trąbotwist”. Wydawnictwo jest bogato ilustrowane psychodelicznymi rysunkami Dariusza Leszczyńskiego.

Spotkanie autorskie uatrakcyjni koncert prezentujący swingowe wersje przebojów zespołu Czarno-Czarni oraz standardy polskiej muzyki rozrywkowej lat 60., m.in. „Kasztany”, „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Augustowskie noce”.

Jarek Janiszewski – rockandrollowo-rewiowy artysta, który z renesansową energią ogarnia wiele odległych gatunków sztuki. W ramach działalności artystycznej komponuje, pisze teksty i śpiewa w zespołach Bielizna oraz Czarno-Czarni. Kilka lat temu wraz z przyjaciółmi z Trójmiasta powołał do życia westernową formację Otoczeni przez Bydło oraz zespół Wylkołak. Ma na koncie szesnaście płyt. Obecnie pracuje nad najnowszym projektem Doktor Swing. Przez wiele lat prowadził programy radiowe i telewizyjne, m.in. w latach 90. magazyn „Rock Noc” na antenie TVP2, w latach 2013-2018 autorski magazyn na antenie Radia Gdańsk.

Za działalność artystyczną otrzymał nagrody od Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Wystąpią:
muzycznie: Duet Gremplina, Doktor Swing
wizualnie: Krzysztof Skiba, Władysław Zaporowski, Dariusz Leszczyński

Start: 17:00
Wstęp: wolny