31-01 03-04.2020

Bez kultury ani rusz. Konferencja „Tradycja dla rozwoju” | konferencja odbędzie się w innym terminie

Prezentacje badań, debaty i warsztaty. Na przełomie marca i kwietnia w Nadbałtyckim Centrum Kultury porozmawiamy o potencjale dziedzictwa kulturowego dla rozwoju regionu pomorskiego.

 

Nadbałtyckie Centrum Kultury i Pomorskie Centrum Badań nad Kulturą UG zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. 31 marca – 1 kwietnia w Gdańsku odbędzie się konferencja badaczy i praktyków pt. „Tradycja dla rozwoju”. Konferencja będzie podsumowaniem wielomiesięcznych badań socjologów i antropologów w wybranych gminach województwa pomorskiego. Działania są częścią projektu „Tradycja dla rozwoju. W poszukiwaniu potencjałów pomorskich kultur regionalnych”.

 

Na przełomie marca i kwietnia w NCK porozmawiamy o tym, jakie znaczenie dla rozwoju lokalnego ma dziedzictwo kulturowe. Przyjrzymy się, jak wygląda współczesna kultura regionalna i tradycyjna w Pomorskiem. Wśród prelegentów znajdą się badacze rozwoju lokalnego, kultury oraz dziedzictwa kulturowego, a także praktycy i animatorzy z całej Polski. O zróżnicowaniu inicjatyw kulturalnych sprzyjających rozwojowi opowiedzą lokalni liderzy z kilku zakątków województwa pomorskiego. Konferencję zakończą warsztaty.

 

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli instytucji i organizacji z sektora kultury i edukacji. Zainteresuje też wszystkich naukowców i badaczy, regionalistów, samorządowców, lokalnych liderów, przedstawicieli mediów i wszystkich zaangażowanych w tematykę lokalną i regionalną.

 

Głównym celem projektu jest dokumentacja zmiany kulturowej w obszarze kultury tradycyjnej i ludowej w województwie pomorskim oraz wypracowanie teoretycznego modelu obserwowanych przemian. Projekt „Tradycja dla rozwoju. W poszukiwaniu potencjałów pomorskich kultur regionalnych” zaplanowany na lata 2018-2020, dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna”.

wstęp: wolny

Informacja o warsztatach:
Dział Badań i Edukacji Nadbałtyckiego Centrum Kultury
tel. 58 326 10 13
Zapisy: edukacja@nck.org.pl