17 05.2020

Akcja "Kulturalna Zaraza"

W Twoim domu - on-line

Wybierz się na koncert nie wychodząc z domu!

 

Kwarantanna wszystkim nam daje się we znaki, ale wierzymy że może być produktywnym czasem, zarówno dla artystów jak i publiczności.

Nadbałtyckie Centrum Kultury przygotowało dla Was serię koncertów w ramach Akcji „Kulturalna Zaraza”. Niedzielne wieczory, trzy występy, utalentowani twórcy i melodie, które sprawią, że w tym trudnym czasie powróci do nas pozytywna energia.

Zapraszamy do słuchania i oglądania koncertów online. Specjalne sety z domu, studia czy ogrodu zagrają artyści nie tylko z Trójmiasta... Jazz, folk, elektronika, muzyka improwizowana - z nami poczujecie się jak na wyjątkowym domowym festiwalu.

 

W niedzielę, 17 maja zapraszamy na koncerty:

 

19.00 Miszk/ Burnos

19.30 Kapela Maliszów

20.00 Odet

 

 

Koncerty będą dostępne na kanale youtube Nadbałtyckiego Centrum Kultury (www.youtube.com/user/NCKGdansk)

 

Artyści:

Miszk/Burnos

Emil Miszk

Zdobywca nagrody FRYDERYK w kategorii Jazzowy Debiut Roku za album „Don’t Hesitate!” oktetu Emil Miszk & The Sonic Syndicate. Jego styl opiera się na starciu dwóch energii - z jednej strony przynależność do tradycji, z drugiej totalna wolność. Jest to efekt współpracy z takimi artystami jak: Markus Stockhausen, Sławek Jaskułke, Marcin Masecki czy Mitch & Mitch. Współtworzy wiele formacji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Algorhythm, Sławek Jaskułke Sextet, Dominik Bukowski Quartet, Kamil Piotrowicz Sextet, kwartet trąbek barokowych Tubicinatores Gedanenses.

Szymon Burnos

Pianista, klawiszowiec, kompozytor, urodzony w 1991 roku. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Silnie związany z trójmiejską sceną. Otwarty na muzyczne eksperymenty. Uzyskał certyfikat nowojorskiej School for Improvisational Music. Jego inklinacje i inspiracje sięgają wielu języków i stylów od muzyki free przez jazz i rock - do elektroniki, dlatego koncertuje, nagrywa i współpracuje z wieloma wykonawcami takimi jak: Algorhythm, Tomasz Chyła Quintet, Nene Heroine, delay_ok, MaJlo.

 

 

Kapela Maliszów

Rodzinną kapelę z Męciny Małej w Beskidzie Niskim tworzą Jan Malisz i jego dzieci; Zuzanna i Kacper. Kapela inspiruje się tradycyjną muzyką wiejską swojego regionu ale również tańcami i przyśpiewkami z różnych obszarów Polski. Muzyka ta grana jest tradycyjnie, czyli na skrzypcach, basach i bębnie w sposób archaiczny, z pewną dozą wolności, radości i improwizacji. Nie jest tylko szkolnym odtworzeniem starych melodii. Kapela tworzy również własne utwory o charakterze wiejskim, dialogujące ze współczesnością, zahaczające o różne style. W swej muzyce zespół wykorzystuje także skrzypce odziedziczone po ojcu Jana Malisza, Józefie oraz basy i bębny wykonane przez Jana w jego pracowni, w której powstają oprócz wyżej wymienionych, również takie instrumenty jak lira korbowa, fidel kluczowa (nyckelhharpa) i wiele innych.

Skład kapeli: Jan Malisz - skrzypce ,basy, lira korbowa, akordeon, śpiew; Zuzanna Malisz - śpiew, basy ,baraban, bęben obręczowy; Kacper Malisz - pierwsze skrzypce, basy, nyckelharpa

 

Odet

Pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Jej utwory to zderzenie dwóch odmiennych stylistyk - melancholijnej liryki i humoru. Świadomie podkreśla kontrastowość utworów, zestawiając subtelną elektronikę z brzmieniem instrumentów akustycznych. Od wielu lat współtworzy projekt muzyczny dziennikarki radiowej Trójki Katarzyny Stoparczyk pełniąc funkcje pianistki, kompozytorki, wokalistki i akompaniatorki. Odet jest laureatką prestiżowej nagrody Soundedit Spotlight. Nagranie jednej z piosenek Odet zostało docenione przez menadżerów Balcony TV w Nowym Jorku i zamieszczone na płycie zawierającej 10 najciekawszych utworów zrealizowanych w ramach Balcony TV z całego świata. Zadebiutowała jako support Brodki. Podczas trasy koncertowej grała również obok Natalii Przbysz i zespołu Mikromusic. Współpracowała z takimi artystami jak Katarzyna Stankiewicz, Bass Astral, Natalia Grosiak, Szatt. W 2018 r. dołączyła do składu muzycznego Ralpha Kamińskiego, a w 2019 r. dołączyła do muzycznego składu Ars Latrans Orchestra. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą - efekty będzie można usłyszeć pod koniec 2020.

W realizacji koncertu pomagają jej: Kamila Ćwiklińska - montaż, Mateusz Hulbój - miks

 

Bądźmy pozytywni, a zarażajmy się tylko kulturą!