02.08.2020 - 02.08.2020

Św. Jan Od-Nowa. Wieczór Bałtycki

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Św. Jan Od-Nowa”.W tym roku NCK dołączyło do grona partnerów Östersjöfestivalen/Baltic Sea Festival - prestiżowego festiwalu muzyki klasycznej, organizowanego od 18 lat przez Radio Szwedzkie. Jednym z założycieli festiwalu jest wybitny dyrygent i kompozytor Esa-Pekki Salonen. Ze względu na epidemię koronawirusa festiwal został odwołany, ale współpraca partnerów trwa.Zapraszamy Państwa na Wieczór Bałtycki - program kulturalny z udziałem muzyków związanego z Trójmiastem NeoQuartetu oraz spotkanie z gościem specjalnym – wybitnym reportażystą i laureatem Nagrody Nike – Mariusz Szczygieł.Program wieczoru składa się z trzech części.

godz. 18.00

1. Pierwsza część koncertu: Neoquartet w towarzystwie solistki Emilii Maciak – tegorocznej absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku zaprezentuje utwory Pawła Szymańskiego oraz Gregora Vajdy.2. W części drugiej kwartet zagra utwory na instrumentach elektrycznych.

NeoQuartet:

Karolina Piątkowska –Nowicka - skrzypce

Paweł Kapica – skrzypce

Michał Markiewicz – altówka

Krzysztof Pawłowski – wiolonczela

Gościnnie: Emilia Maciak - klarnet

 

godz. 19.00

3. Po koncercie odbędzie się spotkanie z Mariuszem Szczygłem. Rozmowę na temat roli kultury w obecnej, skomplikowanej rzeczywistości poprowadzi dziennikarka i reportażystka Dorota Karaś.Wydarzenie będzie udostępnione online na profilu FB Nadbałtyckiego Centrum Kultury.W związku z ograniczeniami w działalności centrów kultury widownia w Centrum św. Jana liczy 175 miejsc.Bilety w cenie 15 zł do nabycia poprzez wyłącznie przez serwis interticket.pl. Zakup biletu wiąże się z zaakceptowaniem regulaminu organizacji imprez w Centrum św. Jana.

*****************************************************************************Każdy widz w momencie zakupu biletu oświadcza, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną koronawirusem oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Jednocześnie wyraża zgodę na przechowywanie przez InterTicket sp. z o. o. danych osobowych podanych w procesie zakupu biletów i udostępnienie tych danych w razie potrzeby Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym.Partner Östersjöfestivalen/Baltic Sea Festival

bsf logo

 

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

LOGO miasto Gdansk