01-03 10.2020

35. Festiwal „Dźwięki Północy” w sieci

NCK - Centrum św. Jana

Festiwal już za nami, ale koncerty wciąż można oglądać on-line. Jeżeli nie mogliście być w Centrum św. Jana, przegapiliście któryś z występów lub chcecie przeżyć to jeszcze raz, przygotowaliśmy wersje online całego Festiwalu. Dostęp (tylko do 11 października,) przez serwis Interticket.pl: https://online.interticket.pl/#/

Cena: 10 zł

 

Przypominamy, że 3 października, w związku z ogłoszeniem żółtej strefy, w Centrum św. Jana jest dostępnych 90 miejsc.

Otwarcie drzwi nastąpi o godz. 18.30.
Po rozpoczęciu koncertu, ze względu na transmisję video, wejście od strony kamieniczek. Bardzo prosimy o punktualne przybycie.

Festiwal „Dźwięki Północy” tradycyjnie odbywa się co dwa lata na początku lipca. W tym roku ze względu na panującą pandemię koronawirusa zdecydowaliśmy się na znaczące zmiany: przeniesienie imprezy na jesień, rezygnację z warsztatów i potańcówek oraz przede wszystkim z występów zagranicznych wykonawców.

Ograniczenia mogą jednak stać się szansą… Tegoroczny Festiwal poświęcony jest więc w całości muzyce polskiej. Podczas koncertów w Centrum św. Jana w Gdańsku zobaczymy i usłyszymy - jak to zwykle bywa na „Dźwiękach Północy” - czołowych polskich wykonawców muzyki tradycyjnej i folk oraz ciekawe muzyczne nowości i zjawiska z ostatnich miesięcy. Ideą, która przyświeca Festiwalowi jest ukazywanie tradycji muzycznej w żywej i nowoczesnej formie. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy więc zarówno artystów, którym bliżej do nurtu in crudo, jak i tych, którzy odczytują tradycję na nowo poprzez filtr innych gatunków, takich jak jazz czy muzyka improwizowana.

PROGRAM

  • 1 października 2020 (czwartek)

19.00 Maniucha i Ksawery (POL)

20.30 Bastarda (POL)

  • 2 października 2020 (piątek)

19.00 Adam Strug (POL)

20.30 Vołosi (POL)

  • 3 października 2020 (sobota)

19.00 Lumpeks (POL /FRA)

20.30 Radical Polish Ansambl (POL)

„Dźwięki Północy” są jednym z najważniejszych i najstarszych festiwali folkowych w Polsce. To także jedyne wydarzenie w naszym kraju, które koncentruje się na tradycji i kulturze muzycznej regionu Morza Bałtyckiego. Podstawą programu festiwalu są zjawiskowe koncerty, którym towarzyszą warsztaty tańca, śpiewu, instrumentalne i rękodzieła, projekcje filmów, spotkania, prezentacje teatralne i kulinarne oraz potańcówki z muzyką graną na żywo.

Dzięki Festiwalowi „Dźwięki Północy” NCK od ponad 30 lat popularyzuje muzykę współczesną, inspirowaną tradycyjną kulturą Polski oraz krajów nadbałtyckich. Badamy muzyczne tropy, śledzimy trendy na polskiej i skandynawskiej scenie folkowej, słuchamy i zapraszamy do Gdańska najciekawsze zjawiska – artystów, którzy sięgając po tradycyjne melodie i instrumenty łączą je ze współczesnym doświadczeniem muzyki, nadając tradycji nowy wymiar i nowe artystyczne życie.

 

BILETY

  • CENA:

Karnet: 120 zł /ulgowy/, 150 zł /normalny/
Bilet jednodniowy: 50 zł /ulgowy/, 60 zł /normalny/

Ulga przysługuje uczniom, studentom i emerytom oraz posiadaczom Karty Euro 26 oraz Karty do Kultury.

GDZIE KUPIĆ?

  • ONLINE:

Bilety i karnety dostępne są w serwisie Interticket:
https://dzwiekipolnocy.interticket.pl/

  • CENTRUM ŚW. JANA:

Bilety będą dostępne na godzinę przed koncertami w Centrum św. Jana (od godz. 18.00).

TRANSMISJA ONLINE

Wszystkie koncerty będą transmitowane online w serwisie Interticket.pl: https://online.interticket.pl/#/

Bilet w cenie 10 zł /za pojedynczy koncert/ do nabycia także w serwisie Interticket.pl.

Dostęp do transmisji trwa od momentu rozpoczęcia koncertu do północy następnego dnia.

INFORMACJA O COVID

W związku z ograniczeniami w działalności centrów kultury widownia w Centrum św. Jana liczy obecnie 175 miejsc.*

Otwarcie drzwi nastąpi o godz. 18.30.

Po rozpoczęciu koncertu, ze względu na transmisję video, wejście od strony kamieniczek.

Prosimy o przybycie na koncerty w maseczkach oraz – w miarę możliwości – z wypełnionym i wydrukowanym OŚWIADCZENIE DP o stanie zdrowia.

*Zakup biletu wiąże się z zaakceptowaniem regulaminu organizacji imprez w Centrum św. Jana. Prosimy o przybycie na koncerty z wydrukowanym i wypełnionym oświadczeniem. Każdy widz w momencie zakupu biletu oświadcza, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną koronawirusem oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Jednocześnie wyraża zgodę na przechowywanie przez InterTicket sp. z o. o.  oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku danych osobowych podanych w procesie zakupu biletów i udostępnienie tych danych w razie potrzeby Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym.