20 09.2020

Otwarcie Punktu Widokowego im. Macieja Kosycarza

Siedlce, Gdańsk

Fot. Krzysztof Mystkowski

Wraz z Kosycarz Foto Press, naszymi przyjaciółmi, gdańszczanami i gdańszczankami chcemy oddać hołd zmarłemu niedawno Maciejowi Kosycarzowi. Zapraszamy na wspólne otwarcie punktu widokowego Jego imienia.

 

Maciej Kosycarz swoje życie poświęcił fotografowaniu życia Trójmiasta we wszystkich jego przejawach. Był wybitnym fotoreporterem, niezawodnym kronikarzem, świetnym współpracownikiem i naszym serdecznym przyjacielem. Przez lata współtworzył z nami konkurs fotograficzny Gdańsk Photo Press. Aby uczcić Jego obecność, postanowiliśmy otworzyć specjalne miejsce, które zawsze będzie nam o Nim przypominać. Będzie to przestrzeń refleksji, ale też spojrzenia w przyszłość. To punkt widokowy na Winnej Górze. 

Otwarcie to stanowi część cyklu Spojrzenie na Gdańsk, autorskiego projektu scenografa przestrzeni, prof. Witolda Pawła Burkiewicza. Nikt z nas nie spodziewał się, że XVI otwarcie punktu widokowego okaże się tak szczególne.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie widowisko artystyczne. Uświetnią go znani w Polsce i Europie artyści z Trójmiasta. Za muzyczną oprawę spektaklu-niespodzianki odpowiadać będą m.in.: soliści operowi, sopocki chór Mundus Cantat, zespół Bellcanti oraz smyczkowy zespół muzyki kameralnej.

Miejsce zostało udostępnione i przygotowane przez Radę Dzielnicy Siedlce. Patronat nad wydarzeniem objęły instytucje samorządowe oraz media Trójmiasta.

Wstęp wolny. Uwaga! Prosimy o punktualność. Spóźnianie się zakłóci pracę artystów.

 

KIEDY: niedziela, 20.09.2020, g. 14:00

GDZIE: Winna Góra, ul. Józefa Wieniawskiego, Gdańsk-Siedlce (koniec ulicy ponad garażami)

Szczegóły dotyczące lokalizacji w mapkach poniżej.