16 10.2020

„Historia Kaszubów w dziejach Pomorza” – wydarzenie odwołane

Szanowni Państwo!
Z przykrością musimy poinformować, że z powodu epidemii postanowiliśmy odwołać promocję „
Historii Kaszubów zaplanowaną na piątek 16.10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania i zadeklarowały pomoc. Przepraszamy również  tych, którzy nastawili się na udział w wydarzeniu. Wolimy jednak nie ryzykować i nie narażać zdrowia naszych Przyjaciół.
Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania dwóch rozmów:

https://youtu.be/O9_Ms_HJEMw

https://youtu.be/Mji6hQzSr4k

Niech będą one choćby namiastką spotkania z autorami.

 

„Historia Kaszubów w dziejach Pomorza”, realizowana w latach 2014-2019 przez Instytut Kaszubski, w ramach grantu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, to projekt opracowania syntezy dziejów Kaszubów. Nawiązując do koncepcji prof. Gerarda Labudy, autora „Historii Kaszubów w dziejach Pomorza. Tom I. Czasy średniowieczne” (2006), przygotowano 3 kolejne tomy w 4 woluminach - ponad 4000 stron niezwykłej opowieści o losie Kaszubów.

Każdy z przygotowanych tomów realizuje wspólnie wypracowane cele, zachowując indywidualny charakter. Integralną część stanowią liczne ilustracje – fotografie, reprodukcje dokumentów, materiały prasowe etc. Wszystkie części zostały zrecenzowane przez dwóch specjalistów z zakresu danej epoki. Dopełnia je obszerna bibliografia, indeksy osobowe i nazw geograficznych oraz streszczenia w językach angielskim, niemieckim i kaszubskim.

Podczas promocji będzie możliwość zakupienia kompletów "Historii Kaszubów w dziejach Pomorza" w cenie 250 zł.

Laudację wygłosi prof. Daniel Kalinowski (Akademia Pomorska/Instytut Kaszubski).

Spotkanie poprowadzą: dr. hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk (Uniwersytet Gdański/Instytut Kaszubski) oraz dr Justyna Pomierska (Uniwersytet Gdański/Instytut Kaszubski).

Część artystyczna: Aleksandra Kucharska-Szefler (sopran) oraz Witosława frankowska (fortepian).

W czasie promocji zostanie wręczona Nagroda im. Gerarda Labudy dr. Pawłowi Migdalskiemu.

Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego, godz. 18:00

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować, klikając w link.

Uczestników wydarzenia obowiązuje przestrzeganie regulaminu oraz podpisanie oświadczenia o zdrowiu. Oba dokumenty dostępne są na stronie Instytutu Kaszubskiego.