25 10.2020

CC Krakowski Salon Poezji w Gdańsku

NCK - Ratusz Staromiejski

Zapraszamy na 200-setne spotkanie z poezją.

20 stycznia 2002 roku Anna Dymna zainaugurowała pierwsze spotkanie w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Dziewięć miesięcy później, 20 października Salon został zainaugurowany  w Gdańsku. Potem były kolejne miasta w Polsce i za granicą.

Swój początek w Trójmieście Krakowski Salon Poezji zawdzięcza Marcie Kalmus-Jankowskiej. Aktorka postanowiła przenieść krakowską tradycję do Gdańska. Na uroczystym otwarciu Salonu, wystąpiła Anna Dymna i Mirosław Baka, którzy czytali poezję ks. Jana Twardowskiego. Od  tej pory w ostatnią niedzielę miesiąca (z małymi wyjątkami), o godzinie 11.00, w Sali Mieszczańskiej Nadbałtyckiego Centrum Kultury, Marta Kalmus-Jankowska - gospodyni gdańskiego Salonu zaprasza aktorów do czytania poezji, czasem prozy poetyckiej. Spotkaniu towarzyszy muzyka. Tym razem wystąpi zespół Art'n 'Voices.

 

START: godz. 11.00

WSTĘP: wolny

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wydarzeń w siedzibie NCK na czas pandemii Covid-19. Uczestnicy będą proszeni o wypełnienie oświadczeń o stanie zdrowia.