swieta Lucja
12 12.2020

Dzień św. Łucji. Spotkanie z Natalią Kołaczek

W jedną z grudniowych sobót rozproszymy zimowe ciemności spotkaniem z okazji szwedzkiego święta światła. Porozmawiamy o tradycji i nowoczesności, o tym czy i jak obchody Dnia Świętej Łucji zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat. Naszą przewodniczką po tym niezwykłym wydarzeniu będzie Natalia Kołaczek, autorka książki “I cóż, że o Szwecji” oraz bloga Szwecjoblog.

 

Natalia Kołaczek

Rocznik ’89, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Skandynawistyki UAM, tłumaczka i lektorka języka szwedzkiego. Autorka książki "I cóż, że o Szwecji". Ciałem najczęściej w poznańskim bloku, myślami wśród skandynawskich, malowanych na czerwono, drewnianych domków. Od 2013 roku prowadzi Szwecjoblog, gdzie serwuje zastrzyk ciekawostek o Szwecji, Szwedach i języku szwedzkim, literackich i filmowych rekomendacji oraz wspomnień z podróży. Miłośniczka kotów i Muminków. Nie wyobraża sobie dnia bez kawy i śledzenia, co w Internecie piszczy.

Rozmowę poprowadzi Ewa Lewandowska - kierownik Sopoteki - Galerii Kultury Multimedialnej, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim i Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych ze specjalnością Animacja Kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od lat współorganizuje wydarzenia kulturalne na terenie Trójmiasta.

 

Wydarzenie w ramach projektu Kolory Bałtyku online

 

START: 19.00