Grazyna Lobaszewska
28.12.2020 - 28.12.2020

Pomorski Jazz online

Pomorski Jazz to wydarzenie mające na celu prezentację najbardziej oryginalnych i najciekawszych artystów, oraz zespołów, działających na polskiej i międzynarodowej scenie jazzowej, a wywodzących się z pomorskiego środowiska jazzowego.

Pierwsza odsłona festiwalu odbyła się w 2015 roku i od razu zyskała sobie uznanie publiczności i liczne grono zwolenników. Do tej pory na scenie "pomorskiej scenie jazzowej" wystąpiło kilkudziesięciu artystów, tworzących 22 zespoły prezentując swoje najnowsze płytowe projekty, m.in.: Leszek Kułakowski Jazz Orchestra, GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA pod dyrekcją Marcina Bożka, Leszek Możdżer Quartet, Algorythm, Krystyna Stańko, Maciej Sikała, Grzegorz Nagórski, Adam Wendt, Przemek Dyakowski, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Dominik Bukowski, Emil Miszk. Gościnnie wystąpili również Anna Serafińska, Krzesimir Dębski i Henryk Miśkiewicz.

 

Wyjątkowy, magiczny nastrój wydarzenia tworzą: unikalna scena Centrum św. Jana w Gdańsku oraz świąteczna atmosfera.

Pomorski Jazz jest świadectwem tego, jak wielki potencjał tkwi w pomorskiej sceny jazzowej i jak wiele kreatywnych i oryginalnych projektów powstaje każdego roku w naszym regionie.

W tym, jubileuszowym Koncercie wystąpią:

1. Jakub Hajdun Trio

2. Wojciech Staroniewicz North Park

3. Emil Miszk & The Sonic Syndicate

4. Grażyna Łobaszewska & Ajagore - Największe przeboje

 

START: godz. 18.00

 

Bilety: do nabycia wyłącznie na www.interTicket.pl