Natura stoczni webinar 18 12
18 12.2020

W Trosce o nie-ludzkich mieszkańców Gdańska!

https://www.facebook.com/NadbaltyckieCentrumKultury

JAK DBAĆ O DOBROSĄSIEDZKIE RELACJE MIĘDZYGATUNKOWE.

„…potrzebne nam są są zupełnie nowe punkty patrzenia na otaczający nas świat. Dzięki nim będziemy w stanie stworzyć jego zupełnie inną wizję, prawdziwszą, bardziej czuła i sensowną”

Olga Tokarczuk

 

Podczas naszego spotkania spróbujemy odnaleźć te nowe punkty spojrzenia na naszą gdańską społeczność. Co możemy zrobić w naszym najbliższym i nieco dalszym otoczeniu, by poprawić dobrostan jego mieszkańców i mieszkanek, także tych nie-ludzkich, czyli roślin i zwierząt? Zaproponujemy parę rozwiązań do przemyślenia, ale i do zrobienia. Przedstawimy różne inicjatywy na rzecz poprawy warunków życia oraz ochrony wszystkich istot w naszym mieście. Jesteśmy przekonane, że działając wspólnie, możemy doprowadzić do pozytywnych zmian w tym obszarze.

Naszymi gościniami będą:
Kamila Chomicz, biolożka i reżyserka, aktywistka na rzecz ochrony środowiska;

Agnieszka Wołodźko, artystka, kuratorka, animatorka kultury, pasjonatka ogrodnictwa, jedna z inicjatorek grupy „Gdańsk Wszystkich Istot”;

Marzena Mruk-Wszałek, promotorka zieleni nieurządzonej (ruderalnej), blogerka: „Miasto Botaniczne”;

Lucyna Pilacka - ornitolog, wiceprezes Stowarzyszenia Wspierania Inwestycji Przyjaznych PTA.com;

Magdalena Zakrzewska-Duda, animatorka kultury, koordynatorka cyklu „Natura Stoczni”

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Kozłowska, przez kilkanaście lat dziennikarka i redaktorka Gazety Wyborczej. Od trzech lat freelancerka; publikuje w Polityce, Przekroju i Tygodniku Powszechnym, współpracuje też z Muzeum Sopotu i Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. W połowie 2021 r. ukaże się jej książkowy reportaż pt. "Nowi Wikingowie. Polacy na Islandii", który napisała wspólnie z Mirellą Wąsiewicz.