Poertrecista psów grafika zapowiadająca pis w garniturze i napis z informacją o spotkaniu autorskim
15 02.2021

Spotkanie z autorem książki „Portrecista psów” – Wojciechem Chamierem-Gliszczyńskim

Online - FB Nadbałtyckiego Centrum Kultury

Czarny humor, surrealizm, a w tle rozważania na temat moralności i ludzkiej natury - Wojciech Chamier-Gliszczyński zaprasza na Pomorze z okresu międzywojnia.

Wczesne lata dwudzieste, Pomorze, pogranicze polsko-niemieckie. Tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości złodziejce, paserce i morderczyni udaje się przejąć nieczynny zakład fotograficzny. Zatrudnia w nim młodego Niemca Martina, chłopaka, który ma nietypową pasję – zawodowo fotografuje psy, najchętniej martwe, bo tylko wtedy może je uchwycić w idealnej ostrości. Gdy właścicielka atelier odkrywa, że Martin jest również zafascynowany kobiecym ciałem, wpada na pomysł, jak wykorzystać jego talent fotograficzny dla dodatkowego zarobku. Traktuje młodzieńca jak syna i wszystko szłoby świetnie, gdyby nie zawiłości ludzkiego charakteru i fakt, że z rodziną, zwłaszcza tą mafijną, najlepiej wychodzi się, nomen omen, na zdjęciach. (opis ze strony wydawnictwa).

Wojciech Chamier-Gliszczyński (ur. 1983) – zadebiutował w 2004 roku jako poeta w szczecińskim piśmie „Artefakt". W 2015 roku otrzymał nominację w Konkursie Literackim imienia Henryka Berezy „Czytane w maszynopisie". Finalista projektu Pracownia Prozy podczas festiwalu Stacja Literatura 23 w 2018 roku oraz projektu Pracownia Opowieści podczas Stacji Literatura 24 w 2019 roku. Jego opowiadanie Zakaz gry w piłkę ukazało się w 2019 roku w magazynie literackim „biBLioteka" wydawanym przez Biuro Literackie. Prawnik, z zawodu radca prawny. Mieszka w Słupsku.

 

Spotkanie z Wojciechem Chamierem-Gliszczyńskim poprowadzi Daniel Odija.

 

START: godz. 20.00

Rejestracja spotkania wraz z napisami dla osób niesłyszących zostanie umieszczona dwa dni po wydarzeniu na kanale NCK na Youtube: https://www.youtube.com/user/NCKGdansk.


Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz przekazanie listy udogodnień, umożliwiających uzyskanie przez nie dostępności do wydarzenia, na minimum 10 dni przed rozpoczęciem wydarzenia, na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

 

Deklaracja dostępności

https://www.nck.org.pl/pl/deklaracja-dostepnosci