Susanna
27 02.2021

Smaki Kultury: kuchnia tatarska

Online | YouTube i Facebook NCK

Czy wiecie jak smakuje czeburek? Próbowaliście już chinkali? Wiecie, jak zrobić pyszną szakszukę? Jeśli lubicie pyszne jedzenie, a do tego interesuje Was jego historia i pochodzenie, to mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia! 

W ramach projektu „Wielokulturowe Pomorze” zapraszamy na cykl spotkań kulinarnych. Bohaterami i bohaterkami będą goście i gościnie pochodzący z różnych zakątków świata, a zamieszkujący Pomorze. Podczas cyklu spotkań „Smaki Kultury” opowiedzą o domowej kuchni ich dzieciństwa.

Bohaterką pierwszego spotkania jest Susanna Izzetdinova, która zdradzi sekrety kuchni tatarskiej.

Susanna przyjechała do Polski z Krymu, razem z dziećmi, w 2014 roku. W Polsce skończyła studia drugiego stopnia na Uniwersytecie Gdańskim, na kierunku praca socjalna. W 2019 roku założyła cukiernię i piekarnię Azima Tatarskie Przysmaki, a w 2020 roku restaurację o tej samej nazwie. Jest członkinią Rady Migrantów i Migrantek przy Prezydencie Miasta Gdańska.

27 lutego, godz. 19:00 spotykamy się na kanałach YouTube i Facebook Nadbałtyckiego Centrum Kultury.


Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz przekazanie listy udogodnień, umożliwiających uzyskanie przez nie dostępności do wydarzenia, na minimum 10 dni przed rozpoczęciem wydarzenia, na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

 

Deklaracja dostępności

https://www.nck.org.pl/pl/deklaracja-dostepnosci