Na zdjęciu widać dwie postacie, których twarze odstają od głowy. W głowie widać zdjęcia kosmosu. W tle widać skały, nad nimi wystaje planeta i wielkie grzyby. U góry widać niebo. Zdjęcie promuje koncert z cyklu Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk. Zagra zespół Maximum Gulliver. Koncert odbędzie się w niedzielę 28 lutego 2021 roku w Radiu Gdańsk. Koncert będzie transmitowany, zarówno dźwięk i obraz.
28 02.2021

Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk / Maximum Gulliver

Maximum Gulliver / Mental Karaoke

Zespół rozpoczął swoją działalność w 1993. Pierwszy okres aktywności przypadał na wczesne lata ’90. W składzie z Maciejem Cieślakiem, Jackiem Lachowiczem, Pawłem Samotyjem, Waldemarem Wielczykiem oraz Zbigniewem Wiszniewskim zespół zagrał szereg koncertów oraz nagrał sesję w studiu im Adama Mickiewicza.
W 2016 do Zbigniewa Wiszniewskiego dołączył Arkadiusz Kowalczyk oraz Wojciech Michałowski. Zarejestrowana została kolejna sesja, w studiu Sound 8 Michała Miegonia.
W latach 2018-2020 Zbigniew Wiszniewski i Maciej Gwóźdź, przy wsparciu Macieja Cieślaka oraz Marcina Hadrycha, nagrali utwory na LP Mental Karaoke.
Mental Karaoke to retrospektywna podróż stanowiąca podsumowanie przygód muzycznotekstowych zespołu z ostatnich kilku lat, zawierająca zbiór 11 kompozycji. Zespół prowadzi w nich szeroko zakrojone prace w obszarze mental rocka. Wychodząc z przekraczającej figury lirycznej eksploruje w swoich utworach mental słuchaczy oraz swój własny, w celu wydobycia nieznanych, bo nieodkrytych jeszcze, pokładów mentalnego urobku.
Nagrania w studio im Adama Mickiewicza realizował Maciej Cieślak, a wzięli w nich udział oprócz już wymienionych: Zuzanna Bołtryk, Natalia Fiedorczuk-Cieślak oraz Anna Pęcherzewska-Hadrych.
 
Facebook @MaximumGulliver
 

Transmisja koncertu będzie dostępna na:

 
Organizatorami cyklu są Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.