Mózg podnosi cięzary grafika warsztatów o myśeniu wizualnym
17 04.2021

Warsztaty myślenia wizualnego

W krajach nadbałtyckich wartością o szczególnym znaczeniu jest idea dobrej organizacji i efektywnego wykorzystania czasu. Myślenie obrazami i tworzenie notatek graficznych pełnią ważną rolę nie tylko w edukacji, ale przede wszystkim w drodze do samorozwoju. Tym razem nauczymy się w jaki sposób rozwinąć zdolność wizualizacji złożonych kwestii, podnosić techniki zapamiętywania i twórczo porządkować notatki. 

Nasze warsztaty będą podzielone na dwie części.

  • 20.03; 11.00-12.30 - Webinar: wprowadzenie do myślenia wizualnego i sketchnotingu.

[w przerwie między spotkaniami] Ćwiczenia własne. Praca własna z dedykowanymi materiałami wideo.

  • 17.04; 11.00-12.30 - Webinar: zastosowanie myślenia wizualnego w procesie uczenia się. Tworzenie zasobów osobistej wiedzy z użyciem narzędzi myślenia wizualnego: metoda Cornella, mapy Myśli, sketchnotki, myślenie wizualne „3D".

 

Spotkania poprowadzi Agata Baj, pasjonatka edukacji jako nieustannego uczenia się i rozwoju, trener efektywnych technik uczenia (się), z wykształcenia pedagog: doradca personalny i zawodowy. Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych coaching i mentoring na Wyższej Szkole Teologiczno – Społecznej w Warszawie.

Pionierka w propagowaniu myślenia wizualnego (visual thinking) w edukacji. Autorka książki MYŚLOGRAFIA. Projektuje i prowadzi szkolenia z zakresu m.in. efektywnych metod nauczania i uczenia się. Prowadzi zajęcia dla uczniów oraz warsztaty dla nauczycieli i studentów. Właścicielka marki eduBAJ, założycielka grupy na Facebooku: MYŚLOGRAFIA. Autorka publikacji: MYŚLOGRAFIA – ćwiczenia na start (2018), MAPY MYŚLI. Poradnik dla osób uczących się (2013) oraz artykułów dotyczących edukacji, uczenia się i rozwoju. Publikowała w magazynie: TRENDY – uczenie się w XXI w., Awangarda w edukacji, Gazeta Szkolna, Szkoła Jazdy, Życie Szkoły oraz na portalu edukacyjnym edunews.pl. Związana z grupą SuperBelfrzy RP.

Liczba uczestników ograniczona.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia wyłącznie na interTicket: https://nck.interticket.pl

Wydarzenie skierowane do młodzieży i dorosłych.

Spotkanie w ramach projektu Kolory Bałtyku.

Warsztaty odbędą się online za pośrednictwem platformy zoom. Link do warsztatów prześlemy mailem na dzień przed wydarzeniem.