okładka książki Wszystkie kolory świata, kolorowy ilustrowany superbohater na czarnym tle
08.04.2021 - 08.04.2021

"Wszystkie kolory świata" - spotkanie z twórcami książki

Wszystkie kolory świata, wszystkie dziecięce emocje: smutek i radość, lęk i nadzieja, samotność i poczucie przynależności... Zapraszamy na spotkanie z ilustratorami: Marią Dek, Moniką Hanulak, Agatą Królak, Grażką LangeGrażyną Rigall, Pawłem PawlakiemPiotrem Sochą - twórcami książki „Wszystkie kolory świata”

Książka ta jest jak „Najzamieszkańszy dom”, w którym znajdzie się miejsce dla każdego: białej wiewiórki, błękitnej żaby-nie-żaby, tęczowego smoka, Pana Igliczni, Czorta łasucha, Superbohatera, Janka, Leo, Karoliny, Berka, Gai, grubych i chudych, biednych i bogatych, wysokich i niskich, punktualnych, spóźnialskich, narciarzy, łyżwiarzy, keczuistów, gitarzystów, realistów, turystów i cyklistów…

"Wszystkie kolory świata" stworzone zostały przez 20 autorów, 23 ilustratorów i jednego nauczyciela, który opatrzył całość poetyckim wstępem. Wszystkim przyświecał jeden cel: opowiedzieć o złu i wyalienowaniu i o tym, jak im zaradzić; jak zrozumieć drugiego, zaakceptować siebie i odkryć, jak barwny i różnorodny jest świat. Książka, która powstała ze sprzeciwu i „wkurzenia” wobec krzywdy, niesprawiedliwości i łamania praw człowieka, stała się niekończącą się opowieścią o empatii i tolerancji. Pokochają ją dzieci, a dla dorosłych może się stać ona znakomitym wstępem do rozmowy z najmłodszymi – w szkołach, bibliotekach czy przy rodzinnym stole. 

Spotkanie skierowane jest do rodziców, opiekunów, pedagogów, bibliotekarzy i wszystkich pracujących na codzień z dziećmi; oraz miłośników pięknej książki "

START: godz. 18.00

Prowadzenie: Dorota Karaś

Rejestracja spotkania wraz z napisami dla osób niesłyszących zostanie umieszczona 7 dni po wydarzeniu na kanale NCK na Youtube: https://www.youtube.com/user/NCKGdansk.

 

Współorganizatorem spotkania jest wydawnictwo Agora

Logotyp Agory               Logotyp wydawnictwa agora dla dzieci 

 

Książce partnerują: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Rzecznik Praw Obywatelskich, Empik

„Wszystkie kolory świata” to książka-cegiełka – dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na działanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i młodzieży 116111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności