Okładka książki "Lato i zima w Finlandii" na tle fińskiej flagi
20.05.2021 - 20.05.2021

Kocie chrzciny. Spotkanie z Małgorzatą Sidz

Spotkanie online FB/NadbaltyckieCentrumKultury/

Finlandia, kraj sauny, jezior i chłodu, ale czy na pewno? Podczas wydarzenia poznamy Finlandię, która wymyka się stereotypom i przyjętym wyobrażeniom. O społecznych powinnościach, głęboko zakorzenionych tradycjach, życiu w zgodzie z rytmem natury, a przede wszystkim o kraju pełnym kontrastów, wspaniałym i skomplikowanym, porozmawiamy z Małgorzatą Sidz, autorką reportażu “Kocie chrzciny. Lato i zima w Finlandii”.

Małgorzata Sidz (ur. 1990) – japonistka, filmoznawczyni, magister studiów o Azji Wschodniej na Uniwersytecie w Turku i absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Sześć lat spędziła, kursując między Szwecją, Finlandią a Danią, z przystankami w Japonii i Korei Południowej. Porozumiewa się w dziesięciu językach.

Spotkanie poprowadzi Ewa Lewandowska.

 

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Kolory Bałtyku.

 

START: godz. 18.00

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności