Czarno-biała fotografia dłoni uderzających w kalwiaturę fortepianu
05 06.2021

Recital fortepianowy Piotra Pawlaka

Gdańskie Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina zaprasza na recital fortepianowy, który wykona Piotr Pawlak.

Pianista kształci się w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest laureatem m. in. I nagrody na XI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Darmstadt, II nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Pekinie, II nagrody ex aequo na 50. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2020). Koncertował m.in. w USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Chinach oraz w wielu miastach Polski.
Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska. Otrzymał stypendium ufundowane przez Krystiana Zimermana. W 2018 roku otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Pomorska Nadzieja Artystyczna, a w 2019 Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców Kultury.

 

START: godz. 19.00

WSTĘP: bilety 10 i 15 zł do nabycia w Ratuszu Staromiejskim na godzinę przed koncertem

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz przekazanie listy udogodnień, umożliwiających uzyskanie przez nie dostępności do wydarzenia, na minimum 10 dni przed rozpoczęciem wydarzenia, na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

 

Deklaracja dostępności