04.06.2021 - 04.06.2021

Nordic Talking Festival: Stres - natychmiastowa pomoc

Czwarta edycja Nordic Talking Festival poświęcona jest zdrowiu psychicznemu. Czego możemy nauczyć się od naszych północnych sąsiadów? Jak radzić sobie z nadmierną ekspozycją na stres i jak walczyć z jego skutkami?

O WARSZTACIEWarsztat przygotowany z myślą o wszystkich tych, którzy odczuwają na własnej skórze negatywne skutki długotrwałego stresu, a ciśnienie związane z obecną sytuacją destabilizuje im życie i utrudnia funkcjonowanie. Również dla tych, którzy potrzebują zmian w swoim życiu, a trudno im zrobić pierwszy krok.Celem warsztatu jest ukazanie nowatorskiego sposobu postrzegania siebie i otaczającego świata oraz odmiennego widzenia zmian zachodzących w życiu i wyzwań, które się pojawiają, a także przedstawienie kluczowej roli świadomości i ego w kształtowaniu postaw wolnych od stresu. Uczestnicy poznają naturalne sposoby radzenia sobie ze stresem. Ważnym elementem będzie część praktyczna, składająca się z pracy z ciałem, ćwiczeń oddechowych, technik wyciszania umysłu i pogłębionej relaksacji.Prowadzący Pawel Gutral o sobie:

Paweł GutralJestem absolwentem kierunku Organizacja i Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim oraz kierunku Relaksacja i Joga na AWF Warszawa. Założyłem „Akademię redukcji stresu”, pod szyldem której prowadzę warsztaty, szkolenia i wykłady dotyczące sposobów radzenia sobie ze stresem. W tym zakresie współpracuję między innymi z Gdańskim Ośrodkiem Sportu, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Zakładem Poprawczym w Gdańsku. Od kilkunastu lat praktykuję medytację i pracę z ciałem. A tak poza tą laurką powyżej to przede wszystkim jestem normalnym, zwyczajnym człowiekiem – mam pracę, która sprawia mi satysfakcję, jestem w związku ze wspaniałą kobietą (dwójka dzieci ), mam swoje pasje, coś mnie wkurza i coś „nakręca”. Potrafię mówić z serca i przeklinać. Płaczę, śmieję się, złoszczę i jestem empatyczny. Staram się brać życie takie jakie jest i doświadczać wszelkich jego aspektów.Co wziąć ze sobą:luźny strój i karimatęObowiązuje regulamin imprez Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

 

Kiedy:

4 czerwca 2021, g. 18:00

Wstęp biletowany.

 

Zapraszają:

Nadbałtyckie Centrum Kultury, Trolltunga - kursy języka norweskiego, Język szwedzki Dalarna, Fundacja Art of Freedom

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności