Młoda kobieta wianek na głowie pole, zmierzch, zachód słońca
17 06.2021

Midsommar - spotkanie z Danielem Gaszewskim

Miejsce wydarzenia online: http://www.facebook.com/NadbaltyckieCentrumKultury

 

Noc Świętojańska, Midsommar, Jaaniõhtu, Johannistag, Joninės, obchody letniego przesilenia Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, mają wiele nazw. Łączą je biesiady zacieśniające więzi społeczne, odwołania do tradycji i symbole.

Z Danielem Gaszewskim, autorem kanału na YouTube Szwedzki start! porozmawiamy o tym skąd wzięły się midsommarowe tradycje, co zostało z nich dzisiaj i czy szwedzki model świętowania łączy się w jakikolwiek sposób z polskim. Zastanowimy się czy obchody Midsommar straciły na ważności w czasie pandemii. Spotkanie zilustrują autorskie zdjęcia i filmy.

PROWADZENIE: Joanna Borowik-Hołubowicz

START: godz. 18.00

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz przekazanie listy udogodnień, umożliwiających uzyskanie przez nie dostępności do wydarzenia, na minimum 10 dni przed rozpoczęciem wydarzenia, na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

 

Deklaracja dostępności