mężczyzna śpiewa do mikrofonu
27 06.2021

Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk/ SautruS

SautruS to kapela grająca ciężki psychodeliczny rock. Pochodzi z północnej Polski i została założona w 2010 roku. Zespół znalazł swoją niszę, zręcznie łącząc elementy rocka psychodelicznego, stoner rocka i rytualnej trance'owości, w całości polanych brzmieniem charakterystycznym dla lat 70-tych.

W dorobku grupy znalazły się do tej pory cztery, bardzo dobrze odebrane przez recenzentów i słuchaczy wydawnictwa: EP „Kuelmaggah Mysticism” (2012) i trzy płyty długogrające: „REED: Chapter One” (2014), „Anthony Hill” (2017), „M.A.P.” (2020).

Co warto podkreślić, twórczość została doceniona również poza granicami naszego kraju, gdzie zespół koncertuje już regularnie. Koniec końców to ich koncerty są właśnie głównym atutem tego zespołu. Porywające, autentyczne występy na żywo, z wyróżniającym się swoją teatralnością i osobowością sceniczną wokalistą grupy, za każdym razem zaskarbiają im nowe rzesze fanów.

Zespół ma za sobą występy na wielu festiwalach (Celebration Days Festival, Red Smoke Festival, Summer Dying Loud itd.), dzielił też scenę z takimi kapelami jak Uriah Heep, Wishbone Ash, Mars Red Sky, Planet of Zeus, Samsara Blues Experiment, Blindead i wiele innych.

 

Transmisja koncertu będzie dostępna na:

Początek: 20:05.

Organizatorami cyklu są Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.