10 06.2021

Pomorska Nagroda Artystyczna - lista laureatów już wkrótce!

Jakie działania artystyczne zostały docenione przez kapitułę konkursową jednej z najważniejszych nagród marszałka województwa pomorskiego? Laureatów poznamy podczas gali w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, 10 czerwca 2021 roku.

W kategorii Kreacje Artystyczne nominowano 10 artystów, do Pomorskiej Nadziei Artystycznej – 3 i do miana Mecenasa Kultury – 3. Poznamy też laureata Wielkiej Pomorskiej Nagrody Artystycznej, którego wskazuje marszałek województwa pomorskiego. Czwartkowe spotkanie będzie także okazją do wręczenia statuetek laureatom za 2019 rok, ponieważ – ze względu na pandemię – w minionym roku gala się nie odbyła, wyniki zostały ogłoszone w sieci.

Pomorska Nagroda Artystyczna

Organizowana jest już po raz XXII. Nominacje otrzymali przedstawiciele teatru, sztuk wizualnych, autorzy publikacji i muzycy, a także konserwatorka zabytków i organizator wydarzeń kulturalnych. Duża Kapituła Pomorskiej Nagrody Artystycznej w kategorii Kreacje Artystyczne z 93 kandydatur wybrała 10. Spośród 23 zgłoszeń w kategorii Nadzieja Artystyczna jury nominowało 3 kandydatów i 3 spośród 14 propozycji w kategorii Mecenat Kultury. Mała Kapituła nominowała kandydatów 8 marca 2021 r. Kapituła już wybrała laureatów, ale wynik głosowania zna tylko notariusz Bartosz Mędraś z kancelarii Notariusze Mędraś i Szulc spółka partnerska, który przekaże te informacje Mieczysławowi Strukowi, marszałkowi województwa pomorskiego podczas gali wręczenia nagród.

Lista kandydatów do nagrody

Kreacje Artystyczne:

Pomorska Nadzieja Artystyczna:

Mecenat Kultury:

  • Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
  • VBW sp. z o. o.
  • Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o. o.

Koncert

Gali towarzyszyć będzie koncert symfoniczny. W programie znajdą się utwory: Fanfara „La Péri” Paula Dukasa, Uwertura „Włoszka w Algierze” Gioacchino Rossiniego, I Symfonia D-dur op. 25 „Klasyczna” Sergiusza Prokofiewa oraz Notturno per orchestra, op. 70, nr 1 Giuseppe Martucciego. Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej poprowadzi George Tchitchinadze.

 

[tekst za pomorskie.eu]