Napis: pomorskie sploty i cztery koszyki
10.07.2021 - 10.07.2021

Warsztaty plecionkarskie - korzeń sosny | "Pomorskie sploty" | BRAK MIEJSC!

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi zapraszają na warsztaty wyplatania z korzenia sosny. Tematem spotkania będzie podstawka pod gorące naczynie. Spotkajmy się 10 lipca w Tucholi!

Warsztaty poprowadzi Hanna Behrendt – utytułowana twórczyni ludowa z Borów Tucholskich.

Wszystkie materiały zapewnia organizator.

Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/warsztatykorzensosnytuchola/?fbclid=IwAR1s4TNRcyDt0Kte_NtirCMJnbrCFM0c56x-q9NJV8tFkO5KTdW34R469tE

Warsztaty przeznaczone dla dorosłych i młodzieży (16+).

 

Warsztaty stanowią element projektu NCK „Pomorskie sploty”, którego celem jest wzmocnienie lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze w mniejszych miastach regionu oraz przekaz i kontynuacja lokalnej tradycji plecionkarskiej.

Zachęcamy do śledzenia kanałów NCK w social mediach – w lipcu opublikujemy cztery reportaże filmowe dokumentujące warsztaty, wzbogacone o wypowiedzi pomorskich etnografów.

 

Partnerzy:

Muzeum Zamek w Kwidzynie

Muzeum w Lęborku

Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi

Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach

 

 

Projekt "Pomorskie sploty" dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

 

logotypy Ministerstwa kultury dziedzictwa narodowego i sportu oraz Narodowego Centrum Kultury

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności