Napis: pomorskie sploty i cztery koszyki
17 07.2021

Warsztaty plecionkarskie - słoma | "Pomorskie sploty" | BRAK MIEJSC!

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach zapraszają na warsztaty wyplatania ze słomy. Tematem spotkania będzie kosz rozrostowy do chleba. Spotkajmy się 17 lipca w Chojnicach!

Warsztaty poprowadzi Czesław Hinc – utytułowany kaszubski twórca ludowy z wieloletnim doświadczeniem w plecionkarstwie, rzeźbiarstwie i malowaniu na szkle.

Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny. Zapisy: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/warsztatySlomaChojnice?fbclid=IwAR1SgdC…
Wszystkie materiały zapewnia organizator.

Warsztaty przeznaczone dla dorosłych i młodzieży (16+).

 

Warsztaty stanowią element projektu NCK „Pomorskie sploty”, którego celem jest wzmocnienie lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze w mniejszych miastach regionu oraz przekaz i kontynuacja lokalnej tradycji plecionkarskiej.

Zachęcamy do śledzenia kanałów NCK w social mediach – w lipcu opublikujemy cztery reportaże filmowe dokumentujące warsztaty, wzbogacone wypowiedziami pomorskich etnografów.

 

Partnerzy:

Muzeum Zamek w Kwidzynie

Muzeum w Lęborku

Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi

Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach

 

 

Projekt "Pomorskie sploty" dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

 

logotypy Ministerstwa kultury dziedzictwa narodowego i sportu oraz Narodowego Centrum Kultury