Napis: pomorskie sploty i cztery koszyki
24.07.2021 - 24.07.2021

Warsztaty plecionkarskie - łączone materiały | "Pomorskie sploty" | BRAK MIEJSC!

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Muzeum w Lęborku zapraszają na warsztaty wyplatania z łączonych materiałów (m.in. wiklina, taśma wiklinowa, słoma). Tematem spotkania będzie kompozycja abstrakcyjna. Spotkajmy się 24 lipca w Lęborku!

Warsztaty poprowadzi Magdalena Korbuszewska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, animatorka kultury, instruktorka wikliniarstwa, członkini Stowarzyszenia Polskich Plecionkarzy.

Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny. Zapisy: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/warsztatyMatLaczone?fbclid=IwAR2X42g9fZ…
Wszystkie materiały zapewnia organizator.

Warsztaty przeznaczone dla dorosłych i młodzieży (16+).

 

Warsztaty stanowią element projektu NCK „Pomorskie sploty”, którego celem jest wzmocnienie lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze w mniejszych miastach regionu oraz przekaz i kontynuacja lokalnej tradycji plecionkarskiej.

Zachęcamy do śledzenia kanałów NCK w social mediach – w lipcu opublikujemy cztery reportaże filmowe dokumentujące warsztaty, wzbogacone wypowiedziami pomorskich etnografów.

 

Partnerzy:

Muzeum Zamek w Kwidzynie

Muzeum w Lęborku

Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi

Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach

 

Projekt "Pomorskie sploty" dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

 

logotypy Ministerstwa kultury dziedzictwa narodowego i sportu oraz Narodowego Centrum Kultury

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności