Co wyłania się z bieli? Ilustracja Bartłomieja Ignaciuka przedstawia małą postać ludzką w prawym dolnym rogu. Postać jest na nartach i ciągnie za sobą sanie. Przed nim rozpościera się zlodowaciała rzeka.
27.11.2021 - 27.11.2021

Co wyłania się z bieli? Technika scratchbordu z Bartłomiejem Ignaciukiem. Warsztaty dla dorosłych

Polarnicy planują swoje podróże latem, gdy na biegunie panuje polarny dzień. Słońce świeci całą dobę, odbija się od lodu i śniegu. Jego blask oślepia i koniecznie trzeba mieć przyciemniane okulary, żeby nie stracić wzroku. Podczas mgły wszystko jest białe i trudno odnaleźć kierunek.

Ratusz Staromiejski,

g. 13:00

Gdy na horyzoncie pojawia się sylwetka, trudno odczytać jej kształt. Pod słońce nawet biały polarny niedźwiedź wygląda jak ciemna plama. A może to wierzchołek góry, którego nie przykryła śnieżna czapa?

Wspólnie spróbujemy odkryć, co wyłania się z bieli polarnego pejzażu. A zaczniemy od… pustej czarnej kartki.

O podróżach, pracy ilustratora i filmowca, tajnikach warsztatu ilustratora, komiksach, picturebookach i wszystko o technice scratchbordu. Spotkanie i mini-warsztaty z Bartłomiejem Ignaciukiem.

Warsztaty dla dorosłych

Bilety w cenie 10zł na www.nck.interticket.pl

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności