napis neoarte na niebieskim tle
25.10.2021 - 25.10.2021

NeoArte w Nadbałtyckim Centrum Kultury

godz. 20:00

WSTĘP: Bilety: https://bit.ly/neo_bilety_dzien1

Życie maszyn – Piotr Sałajczyk

Wykonawcy:

Piotr Sałajczyk – fortepian

Piotr Sałajczyk

Program:

Krzysztof Meyer – 3 Etiudy algorytmiczne

Dariusz Przybylski – 5 utworów na fortepian

Aleksandra Gryka – Oxygen nr 369 na fortepian i taśmę

Jerzy Kornowicz – Warkocz Bereniki

Na program recitalu składają się utwory, mówiące o fascynacji człowieka rozwojem technologii, dla których inspiracją jest automatyzacja i użycie robotów w XXI wieku. W dzisiejszym świecie już nie tylko cieszymy się powstałymi rozwiązaniami, lecz także wciąż pracujemy nad nowymi wynalazkami. XXI wiek to czas prężnie rozwijających się innowacyjnych technologii, czas maszyn i robotów, które wypierają pracę człowieka na coraz to większą skalę. Automatyzacja i robotyzacja są procesami nie do zatrzymania. Możliwości rozwoju i lęki związane z procesami robotyzacji stanowią myśl przewodnią tego programu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

 

godz. 21:00

Electric a capella

Wykonawcy:

Vocal Group PUTNI (Łotwa), NeoQuartet

PUTNI

Program:

Anita Kupriss – Soul Tea

Platons Buravickis – Strive!

Uģis Prauliņš – Hip Hop variations

George Crumb – Black Angels

 

Międzynarodowa artystyczna kooperacja pomiędzy Polską, a Łotwą. Dwa znakomite zespoły kameralne, łotewska grupa wokalna Putni oraz NeoQuartet w odsłonie elektrycznej. Widownia będzie miała okazję wziąć udział w spektaklu multimedialnym, podczas którego wykonane zostaną między innymi dwie polskie prapremiery utworów łotewskich kompozytorów (Uģis Prauliņš i Platons Buravickis) oraz kultowe dzieło Black Angels Georga Crumba w wersji na elektryczny kwartet smyczkowy.