zdjęcie skrzypiec na blacie stołu
20.11.2021 - 20.11.2021

Koncert i gala wręczenia nagród i dyplomów Prezydenta Miasta Gdańska dla laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis

Miejsce wydarzenia: Ratusz Staromiejski

Start: godz. 12.00

Wstęp: wolny

 

Finał konkursu XIV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis.

 

Projekt organizacji Konkursu Skrzypcowego jest realizowany co dwa lata od 1994 roku, po raz czternasty w roku 2021 i cieszy się dużym zainteresowaniem młodych skrzypków z całej Polski.

Konkurs, któremu od samego początku patronuje Prezydent Miasta Gdańska, uzyskał wysoką rangę w Polsce i stał się niezbędnym doświadczeniem dla muzycznej młodzieży, jako cenny start do dalszej kariery artystycznej. Wielu laureatów Konkursu, a było ich dotąd ponad 170, potwierdziło swoją klasę, zdobywając czołowe miejsca na późniejszych konkursach w kraju i zagranicą, takich jak Międzynarodowy Konkurs im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Stała współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem a Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczna I i II stopnia w Gdańsku, Gnilna 3 przynosi ogromne dobro dla rozwoju działań kulturalno-edukacyjnych środowiska gdańskiego.

Gmina Gdańsk współfinansuje ten projekt od początku jego istnienia a współpraca z Gminą Gdańsk jest nieodzowną pomocą w promocji Konkursu Skrzypcowego na arenie wydarzeń kulturowych w Polsce.

 

Współorganizator: Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku