logo salonu poezji
30.01.2022 - 30.01.2022

CCXIII Krakowski Salon Poezji w Gdańsku

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski

Start: godz. 11.00

Wstęp: wolny

 

Wiersze prawie spod pióra, bo wydane w 2020 roku, zaprezentują w dzisiejszym salonie Piotr Łukawski i Piotr Jankowski.

„Ale bez rozgrzeszenia” Antoniego Pawlaka i „Scrabble” Tadeusza Dąbrowskiego to tomiki poezji, które znalazły się na liście 8 kandydatur do IV Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza” wybranych pośród ponad 400 innych pozycji.

Jury w składzie: prof. dr hab. Zbigniew Majchrowski, Bożena Orczykowska, Elżbieta Pękała, dr hab. Katarzyna Szalewska oraz Władysław Zawistowski najwyżej oceniło tomik „Ale bez rozgrzeszenia” Antoniego Pawlaka, który zyskał laur Literackiej Książki Roku 2020.

Nagrodę przyznaje się autorom zamieszkałym i tworzącym na Pomorzu (obydwaj poeci mieszkają w Trójmieście) bądź twórcom dzieł w istotny sposób związanych z tematyką pomorską.

Jak po spotkaniu z twórczością K.C. Norwida wybrzmią najwspółcześniejsze strofy?

 

Podczas wydarzenia zostanie wręczona Nagroda Prezydenta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Nagrodę tę otrzymała gospodyni Salonu - Marta Jankowska. Cieszymy się bardzo, zwłaszcza, że to właśnie Nadbałtyckie Centrum Kultury rekomendowało p. Jankowską do w/w nagrody.

Gratulujemy!!!

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności