zdjęcia serca z kwiatów i run
06.02.2022 - 06.02.2022

Skąd się wzięły Walentynki

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski

Start: godz. 17,00

Wstęp: wolny

 

Walentynki na przestrzeni dziejów przybierały różne formy. Od krwawych rytuałów i biczowań na ulicach miast, aż po czerwone róże i czekoladki w kształcie serduszek. W trakcie tej prelekcji odkryjemy tajemnicze święto starożytnych rzymskich pasterzy, zobaczymy jakie listy miłosne wysyłali sobie mieszkańcy średniowiecznej Skandynawii i poznamy historię jednego z chrześcijańskich świętych. 

 

O historii tego święta opowie nam Konrad Krajniak – filomata, pasjonat nauk humanistycznych i przyrodniczych. Od 2020 roku autor bloga eteralium.pl, gdzie pisze głównie o aromaterapii, ziołach i naturalnych kosmetykach. W wolnych chwilach zgłębia symbolikę alchemiczną, bada kultury indoeuropejskie, dawne systemy religijne, oraz uczy się wymarłych języków. 

 

Wydarzenie w ramach projektu Kolory Bałtyku.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności