W centrum zdjęcia Oksana Szatogo, oparta o drzewo
27.05.2022

Smaki kultury. Kuchnia Uzbekistanu

Termin: 27 V 2022, godz. 19:00;
Bilety: nie obowiązują;
Platforma: YouTube i Facebook
Udogodnienia: film z polskimi napisami
Miejsce: online

W maju naszym gościem będzie Oksana Szatogo. Podczas spotkania opowie o tradycjach kulinarnych i kulturze Uzbekistanu oraz przedstawi tradycyjne potrawy tamtego regionu.

Oksana Szatogo urodziła się i wychowała w Taszkiencie, stolicy Uzbekistanu. Rodzina Oksany przyjechała do Polski w 2009 roku jako rodzina repatriantów. Była członkinią Rady Imigrantów i Imigrantek przy Prezydencie Miasta Gdańska 2016-2020 r. Interesuje się integracją imigrantów w Gdańsku, rozwojem dialogu międzykulturowego, a także upowszechnieniem wiedzy o swoim kraju. Uczestniczyła w projektach Wielokulturowa Kuchnia (kuchnia uzbecka, kuchnia ormiańska), warsztatach robienia kimchi, spotkaniach kulturowo-podróżniczych „Nieodkryty Uzbekistan” i „Szkoła Różnorodności”. Z wykształcenia jest inżynierem energetykiem, a pracuje jako księgowa. Oksana wraz z mężem Władysławem będą gotować najpopularniejsze dania Uzbekistanu, uzbeckie manty z dynią – kovok manty oraz pilaw.

„Smaki kultury" to cykl filmów, których bohaterowie, mieszkańcy Pomorza, pochodzący z różnych krajów, opowiadają o swoich tradycjach i kulturach kulinarnych, prezentując i przygotowując charakterystyczne dla swojego regionu pochodzenia, potrawy.

Link do filmu

Wydarzenie na Facebooku