Nie kochać w taką noc to grzech. Świętojańskie świętowanie
24.06.2022

WYPRZEDANE! Świętojańskie świętowanie. Nie kochać w taką noc to grzech...

Miejsce wydarzenia: NCK - Centrum św. Jana 

Start: godz. 19:00

Wstęp: WYPRZEDANE

bilety: 20 zł (U)* i 30 zł (N) do kupienia na nck.interticket.pl oraz w księgarni PWN w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35, a także na godzinę przed koncertem w Centrum św. Jana

*Obowiązuje zniżka dla uczniów, studentów, rencistów i emerytów oraz na Kartę do Kultury i Euro26, a także dla osób z niepełnosprawnościami (na podstawie dokumentu potwierdzającego uprawnienia), asystentce lub asystentowi tej osoby.

Uwagi dot. dostępności: przed wejściem znajduje się próg; Centrum św. Jana jest wyposażone w rozkładaną rampę wjazdową i pętlę indukcyjną

 

30 lat temu rozpoczęło działalność Nadbałtyckie Centrum Kultury. 30 lat dziesiątek, setek projektów, imprez, wieczorów poezji, wspomnień, promocji, koncertów, wystaw, spotkań autorskich. 
A jeśli święto, to przecież kwiaty i prezenty. Cóż można ofiarować w tak zacną rocznicę. Może bombonierkę? „Życie jest jak pudełko czekoladek”. W tej bombonierce proponujemy piosenki lat trzydziestych ubiegłego wieku. Nie było telewizji, radia nie były powszechne. Drukowane teksty piosenek wraz z nutami szybko się sprzedawały i tak szły w świat do domów i lokali. Niektóre żyły swoim życiem poprzez filmy i kabarety. Były popularne i kochane, a przede wszystkim śpiewane, często i tańczone. Te blisko stuletnie skarby zaprezentujemy Państwu ubrane w młodość.
Piosenki mają prawie 100 lat. Są jak perły w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Ich autorzy: Jerzy Petersburski, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, Julian Tuwim, Andrzej Włast, Zygmunt Wieler, Szlechter, Bogucki, Nobisówna, zapewne nie przypuszczali, że tak długo będą nas radowały ich utwory.

Młodzi twórcy, muzycy i aktorzy ubrali je w nowe szaty. Dziś odświętne, godne i radosne. Trzydziestoletni NCK, przecież młody, sięga, zgodnie ze swoją misją do najlepszych tradycji polskiej kultury.

Nie kochać w taką noc to grzech...

Śpiewać dla nas będą gwiazdy Teatru Muzycznego w Gdyni: Karolina Trębacz, Karolina Merda, Katarzyna Kurdej, Krzysztof Kowalski, Maciej Podgórzak, Marcin Słabowski, a zagrają: Piotr Gierszewski (bas), Grzegorz Lewandowski (perkusja), Andrzej Wojciechowski (klarnet), Adam Urbanowicz (fortepian).

Aranżacją utworów i kierownictwem muzycznym zajął się Adam Urbanowicz.

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Talarczyk

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności