Siostry Pruś
31.07.2022

Metropolia jest OKEY w Radiu Gdańsk. Kinga i Karolina Pruś – koncert

Termin: 31 VI 2022, godz. 20:05;
Bilety: zaproszenia do zdobycia na antenie Radia Gdańsk;
Miejsce: Radio Gdańsk, al. Grunwaldzka 18

KINGA I KAROLINA PRUŚ – BIO
Kinga i Karolina Pruś to siostry bliźniaczki, które swoją przygodę z muzyką rozpoczęły mając zaledwie 6 lat. Wcześnie dały znać rodzinie i sąsiadom, że lubią śpiewać, wymyślać melodię i tworzyć teksty w bliżej nieokreślonym języku.
Nauka śpiewu rozpoczęła się w pobliskim ich miejscu zamieszkania Nowym Mieście Lubawskim (województwo warmińsko-mazurskie). Tam siostry podejmowały pierwsze dziecięce festiwalowe próby, wtedy w ich głowy została również wpojona systematyczność i pokora.
W wieku 9 lat rozpoczęły naukę gry na fortepianie, która trwała 4 lata, jednak ten instrument towarzyszy im obu po dzień dzisiejszy. Następnymi krokami edukacji muzycznej były szkoły muzyczne najpierw I st. w Iławie, następnie II st. w Gdańsku. Karolina wybrała flet poprzeczny a Kinga gitarę. Wyjazd z rodzinnych stron przyniósł wiele możliwości, otworzył nowe drogi, dał wiele opcji rozwoju na wielu muzycznych płaszczyznach, od uzyskania dyplomów po pierwsze muzyczne projekty. Karolina w liceum odkryła talent do dyrygowania i szybko przekonała do siebie wielu kolegów i przyjaciół ze szkoły tworząc z nimi wiele chóralnych składów, co bardzo wpłynęło na jej dorosła drogę artystyczną. Kinga w wieku 17-stu lat zaczęła pisać muzykę oraz teksty i razem z Karoliną stworzyły pierwszy zespół, z którym wykonywały i nagrywały ich autorską muzykę.
Karolina postanowiła rozwijać swoją pasję do dyrygowania i zdecydowała się na studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku- dyrygentura chóralna.
Kinga rozpoczęła studia na kierunku- gitara klasyczna, potem rozpoczęła również drugi- wokalistyka jazzowa. Studia były bardzo owocnym czasem. Dziewczyny brały udział w wielu koncertach i konkursach z ramienia uczelni, ale również ich pierwszy poważniejszy skład zaczął koncertować i brać udział w festiwalach. Powstała również pierwsza autorska płyta Kingi i Karoliny Pruś pt.-„Kłębek”, która została w większości nagrana w studiu Leszka Możdżera we Wrocławiu.
 
Poniżej kilka osiągnięć z tego okresu:
- Zwycięstwo Pif Paff Festiwal, co umożliwiło nagranie części materiału na debiutancką płytę
- 16.11.2013- POZNAŃ, KONKURS RADIOWY „DISCOVERED BY GOOD TIME RADIO”- II MIEJSCE (W KATEGORII SOUL/ALTERNATIVE/R&B)
- 11.04.2013- GDAŃSK, KLUB X KWADRAT- KONKURS „MUZYCZNE UG-IĘCIE”- NAGRODA LAUREATA ( W RAMACH NAGRODY NAGRANIA W RADIU GDAŃSK I WYDAWNICTWO MUZYCZNE DLA 10 NAJLEPSZYCH
ZESPOŁÓW „MUG-2013”
- 12.07.2014- KONKURS „O BURSZTYNOWY MIKROFON RADIA KOSZALIN” W RAMACH „BAŁTYK FESTIWAL MEDIA I SZTUKA 2014”-NAGRODA DZIENNIKARZY- (NAGRODĄ JEST KONCERT W STUDIU IM. CZESŁAWA NIEMENA W RADIU KOSZALIN)
 
Po zakończeniu studiów dziewczyny zaangażowały się w działalność zespołu wokalnego, stworzonego przez Karolinę o nazwie „No Saints”, z którym wydały płytę pt. „ Jestem” i z którym również koncertowały i brały udział w wielu konkursach i festiwalach z sukcesami. Praca nad albumem „DAR” rozpoczęła się w 2020 we współpracy z producentem i basistą Paulem Rutschką. Dotychczas Kinga i Karolina Pruś wydały trzy single. Pierwszy pt. „W głowie”, drugi pt. „Dar” oraz „Hasło”
 
Kindze i Karolinie towarzyszyć będą:
🎹Arkadiusz Krawiel- instrumenty klawiszowe
🎸Mateusz Tomczak- gitary
🎸Paul Rutschka - bas
🥁 Mikołaj Stańko - perkusja
oraz
kwartet smyczkowy 🎻🎻🎻🎻
 
Strona i media społecznościowe:
Strona internetowa
Facebook
Instagram
 
📞 Kontakt:
office@mlmgmt.pl
692 416 467 Michał Mierzejewski
 
🧾🧾 Dwuosobowe, bezpłatne wejściówki można zdobyć słuchając audycji Radia Gdańsk.
- - - - - - - - - - - - - - - - -
Transmisja na antenie Radia Gdańsk oraz na:
www.facebook.com/RadioGdansk
www.facebook.com/MetropoliaJestOkey
www.facebook.com/NadbaltyckieCentrumKultury
🤝 Organizatorami cyklu są Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.