Labirynt. Spotkanie autorskie z Piotrem Borlikiem.
18.07.2022

„Labirynt”. Spotkanie z Piotrem Borlikiem

Termin: 18 VII 2022, godz. 18:00;
Bilety: wstęp wolny;
Prowadzenie: Joanna Borowik-Hołubowicz
Miejsce: Ratusz Staromiejski, Korzenna 33/35

Trójmiasto skrywa wiele zakamarków. Tę wykorzystał gdański pisarz Piotr Borlik w swoim najnowszym kryminale „Labirynt”. Po dobrze przyjętych przed czytelników „Czterdziestu duszach” Borlik postanowił wykorzystać w nowej powieści umiejętności zdobyte podczas mistrzostwa Czech w grach logicznych.  Autor pokazuje Trójmiasto, jakiego nie znacie. Zapomniane miejsca niegdyś tętniące życiem, podupadłe atrakcje turystyczne, czarne plamy na mapie miasta – rejony, w które lepiej nie zapuszczać się po zmroku. A w tym wszystkim główny bohater, który wbrew swojej woli, zostaje wciągnięty w poszukiwanie labiryntów. 

„Labirynt”

Gdy Tomasz Jasiński znajduje odręczny rysunek labiryntu wsunięty za wycieraczkę samochodu, przeczuwa najgorsze. Nie może odmówić zaproszenia do rozwiązania pozornie niewinnej zagadki. Przemierzając plątaninę korytarzy odzwierciedlającą topografię Trójmiasta, wraca pamięcią do wydarzeń sprzed lat, gdy rodzinna wycieczka zamieniła się w walkę o życie. Tragedia z przeszłości może stanowić rozwiązanie tajemnicy, ale Jasiński musi znaleźć w sobie odwagę, by ponownie wkroczyć do labiryntu.

opis pochodzi od wydawcy

Piotr Borlik – rocznik 1986, inżynier, mistrz Holandii, a także laureat trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Otrzymał stypendium prezydenta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Autor kryminałów „Boska proporcja, „Materiał ludzki”, „Białe kłamstwa”, „Zapłacz dla mnie”, „Skłam, że mnie kochasz”, „Wymazani z pamięci, „Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów” i „Czterdzieści dusz”
 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności