Zjazd Kaszubów
30.07.2022

XXIII Światowy Zjazd Kaszubów

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Powiat Chojnicki pragną zaprosić Kaszubów, Pomorzan i wszystkich odwiedzających region do udziału w XXIII Światowym Zjeździe Kaszubów, który odbędzie się 30 lipca 2022 roku w Brusach.

To największa plenerowa impreza na Kaszubach – święto muzyki kaszubskiej, promocja kultury naszego regionu, a przede wszystkim spotkanie Kaszubów z całego świata.

Każdy, kto zjawi się 30 lipca 2022 roku w Brusach, będzie mógł liczyć na sporą dawkę dobrej muzyki. Nie zabraknie też kaszubskich rękodzielników z najdalszych zakątków regionu i oczywiście przysmaków kaszubskiej kuchni. Jak co roku najlepsi kaszubscy karciarze rozegrają turniej baśki.

Równolegle do Światowego Zjazdu Kaszubów w Brusach będzie miał kolejną swoją edycję Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Oba wydarzenia będą miały swoje odsłony na ulicach miasta, a przede wszystkim na stadionie miejskim przy ul. Armii Krajowej 1.

Z okazji Zjazdu, w sobotę 30 lipca 2022 do Brus kursować będą specjalne autobusy i pociągi oraz autobusy ułatwiające dojazd uczestnikom wydarzenia.

Spotkajmy się na Zjeździe Kaszubów w Brusach!

Rôczimë na zjôzd!

 

Zjazd Kaszubów