08.09.2022 - 08.10.2022

Wystawa pokonkursowa XXVI Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy | GDAŃSK PRESS PHOTO

Termin: 8.09-8.10.2022

Wernisaż: 8.09, godz. 17:00

Bilety: wstęp bezpłatny;

Udogodnienia: teksty w języku angielskim;

Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35 Gdańsk

Już po raz dwudziesty szósty prezentujemy Państwu rezultaty konkursu „Gdańsk Press Photo”, od 1997 roku nagradzającego i promującego dokonania fotoreporterek i fotoreporterów z województwa pomorskiego. Jak co roku mogą Państwo prześledzić aktualne wydarzenia, którymi żył nasz region, a także obejrzeć zapis istotnych wydarzeń ze świata. 

Jury w składzie: Anna Brzezińska, Wojciech Druszcz i Chris Niedenthal, spośród 935 fotografii nadesłanych na konkurs przez 51 fotografek i fotografów, wybrało 49 prac, które zaprezentowane zostaną w Galerii NCK. 

Udziałem w wystawie nagrodzeni zostali/zostały: Renata Dąbrowska, Marcin Gadomski, Łukasz Głowala, Piotr Hukało, Anna Jakubowska, Karol Kacperski, Jacek Klejment, Jacek Koślicki, Karol Makurat, Piotr Manasterski, Karolina Misztal, Maciej Moskwa, Krzysztof Mystkowski, Agnieszka Pazdykiewicz, Jerzy Pinkas, Anna Rezulak, Monika Rucińska, Mateusz Słodkowski, Jakub Steinborn i Piotr Żagiell. 

Wystawa prezentuje bogate spojrzenie na miniony rok, dając jednocześnie przegląd osiągnięć utalentowanych fotografów. Wśród nich znajdują się zarówno twórcy uznani, jak i osoby prezentujące swój dorobek reporterski po raz pierwszy.

 Zapraszamy do oglądania!

Organizatorem konkursu jest Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. Współorganizatorem Gdańsk Press Photo od 25 lat jest Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press / KFP.

Logo Kosycarz Photo Press

Patronami honorowymi i fundatorami nagród finansowych w konkursie są Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni.  

Herby

Sponsorami projektu są firma PATONA POLSKA oraz Fundacja OKO-LICE KULTURY oraz firma TCF Michał Pecka.

Napis PATONA  Napis TCF 2 Laboratorium Fotograficzne  Logo Fundacja Oko-lice Kultury

Partnerami projektu są Restauracja Kubicki oraz Restauracja Fellini. 

Logo Restauracji Kubicki      Logo Restaurcji Fellini

Artykuł na trojmiasto.pl (możliwość zagłosowania)

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności