zdjęcie mężczyzny, broda okulary, siedzi na zewnątrz na murku, w tle staw. Prezentuje książkę
09.12.2022

Jubileusz 65. urodzin Pawła Huellego

Termin: 9 XII 2022, godz. 18.00
Wstęp: obowiązują zaproszenia, które można zdobyć w Bibliotece Głównej na Targu Rakowym 5/6 lub pod linkiem: EVENEA.PL
Prowadzenie: Agnieszka Michajłow
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35 Gdańsk

 

Zapraszamy na uroczysty jubileusz 65. urodzin Pawła Huellego, który odbędzie się 09.12.2022 o godzinie 18:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35).

Będzie to również okazja do świętowania 35. rocznicy ukazania się pierwszego wydania "Weisera Dawidka".

Rozmowę z Jubilatem poprowadzą Krzysztof Babicki (dyrektor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni ) oraz Krzysztof Czyżewski (Prezes Fundacji Pogranicze).

Uroczystość poprowadzi Agnieszka Michajłow.

Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie można odebrać w Czytelni Biblioteki Głównej (ul. Targ Rakowy 5/6) lub pod linkiem: evenea.pl

Paweł Huelle (ur. 1957) - prozaik, poeta, dramaturg, autor scenariuszy i esejów. Absolwent Filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jako prozaik debiutował w 1987 roku, wydając "Weisera Dawidka" (ekranizacja w 2001 roku w reżyserii Wojciecha Marczewskiego). Autor powieści, m.in. "Mercedes Benz", "Ostatnia Wieczerza", zbiorów opowiadań, m.in. "Talita", dramatów, m.in. "Kursk", "Sarmacja" oraz książek poetyckich. Jego powieści zostały przełożone na kilkadziesiąt języków. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Paszportu "Polityki", Pomorskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od morza" za całokształt twórczości i Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska. Był dyrektorem gdańskiego ośrodka TVP. Obecnie pełni funkcję dramaturga w Teatrze Miejskim w Gdyni oraz redaktora naczelnego pisma "Bliza". Mieszka i tworzy w Gdańsku.

 

Wydarzenie organizowane jest przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności